Myśliwa Urszula Pasławska nową przewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska

Myśliwa Urszula Pasławska nową przewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska

Myśliwa i przeciwniczka nowelizacji Prawa Łowieckiego Przewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska! Urszula Pasławska z Polskiego Stronnictwa Ludowego w poprzedniej kadencji była wiceprzewodniczącą. Teraz będzie w pełni kierować pracami Komisji.

Urszula Pasławska na swoim profilu społecznościowym już zdążyła przedstawić kilka tematów, które prawdopodobnie będą podjęte podczas prac komisji:

“Komisję od samego początku czeka wiele wyzwań związanych z ochroną klimatu, powolnym odchodzeniem od coraz droższego prądu z węgla na rzecz taniej i czystej energii odnawialnej. Równie ważną sprawą jest ochrona wód – rzek i jezior – oraz lasów państwowych” – czytamy.

Wybór Pasławskiej krytykuje Adam Wajrak, redaktor Gazety Wyborczej i przyrodnik. Zauważa, że jest ona przewodniczącą Klubu Dian, który zrzesza członkinie Polskiego Związku Łowieckiego. Dziennikarz nie ukrywa też rozgoryczenia z powodu posłów Partii Zielonych, którzy jednomyślnie zagłosowali za Pasławską. Nowa przewodnicząca w poprzedniej kadencji ostro sprzeciwiała się zmianom w prawie łowieckim.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/ula.paslawska/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.