Najmniejszy Hyundai napędzany… uśmiechem kierowcy

27 października Hyundai zaprezentował film, na którym możemy zobaczyć najmniejszy pojazd elektryczny. Został on stworzony z myślą o najmłodszych. Samochód cechuje się innowacyjną konstrukcją, a do tego jest napędzany… uśmiechem kierowcy.

Odświeżony koncept 45

Projekt niewielkiego modelu bazuje na elektrycznym koncepcie 45, zaprezentowanym w 2019 roku na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym (IAA) we Frankfurcie. Charakterystyczne lampy w kształcie kostek oraz kanciasta, lecz płynna linia boczna to specyficzne cechy wyróżniające najnowszy samochód marki Hyundai. Pojazd jest pokryty kolorem Performance Blue z dodatkiem pomarańczowych akcentów.

Zabawa i bezpieczeństwo dla najmłodszych

Pojazd posiada dwa silniki prądu stałego, które rozpędzają go do prędkości maksymalnej 7 km/h. Projektanci umieścili tylko jedno siedzenie pośrodku samochodu. Zainspirowani sportami motorowymi uznali, że taki układ zwiększy pewność siebie małego kierującego. 

Elektryczny i ekologiczny

Hyundai zbudował najnowszy model z tradycyjnego materiału ekologicznego – drewna. Pojazd nie ma jeszcze oficjalnie zmierzonego zasięgu jazdy, ale zgodnie z technologią Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC), do dalszej podróży napędza go uśmiech kierowcy. 

Hyundai zapewnia, że nazwę samochodu, a także więcej szczegółów, ujawni wkrótce.

Źródło: hyundai.pl