Najnowszy elektryczny SUV od BMW zadebiutuje lada chwila

BMW nie zwalnia tempa. Według ostatnich zapowiedzi biura prasowego tej marki wkrótce ukaże się debiutancki model iX3, który będzie pierwszym całkowicie elektrycznym SUV-em z szachownicą na masce.

W zeszłym miesiącu Harald Krüger, dyrektor generalny BMW, ogłosił publicznie, że premiera elektrycznego SUV-a będzie połączona z całą serią innych pojazdów o napędzie elektrycznym.

„W ciągu roku zaprezentujemy szereg całkowicie elektrycznych pojazdów koncepcyjnych, które wejdą do produkcji seryjnej. Będzie nim m.in. pierwszy elektryczny SUV – iX3. Innymi modelami, jakie zaprezentujemy, będą BMW iNEXT oraz BMW i4, które będę produkowane w Niemczech. Są one dowodem na innowacyjność naszej firmy” – zakomunikował Krüger.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Niestety, w tej chwili wciąż niewiele wiadomo na temat iX3. Wszystko wskazuje na to, że będzie to samochód o wielkości i konstrukcji porównywalnej do BMW X3.

Debiut iX3 spowoduje, że obok Jaguara I-Pace i Audi E-Tron Quattro będzie to trzeci całkowicie elektryczny SUV dostępny na rynku.

Nowy elektryczny model zostanie zaprezentowany w ciągu kilku najbliższych dni, jednak seryjna produkcja i dostępność dla klientów spodizewana jest dopiero od roku 2020.

Źródło: Electrek