Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nabywa kolejne akcje Banku Ochrony Środowiska

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nabywa kolejne akcje Banku Ochrony Środowiska

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zwiększył swój udział w Banku Ochrony Środowiska z 52,41% do 58,05% po zakupie 21 milionów akcji w ostatniej ich emisji.

To niezwykle istotny krok dla obu instytucji, szczególnie dla banku, który jest mocno związany z inwestycjami proekologicznymi.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

„Dzięki objęciu 21 milionów akcji w emisji Banku Ochrony Środowiska udział NFOŚiGW w kapitale banku wzrośnie z 52,41% do 58,05%. To bardzo istotne w kontekście naszych wspólnych planów związanych z inwestycjami wspierającymi ochronę środowiska, w których BOŚ będzie odgrywać strategiczną rolę, zapewniając finansowanie. Jednym z takich projektów, nad którym trwają obecnie prace, jest spółka Polskie Domy Drewniane. Będzie ona inwestować w energooszczędne budownictwo, przeznaczone na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach” – komentuje Kazimierz Kujda, prezes Funduszu.

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, w ramach serii V akcji BOŚ Bank wyemitował ich łącznie ponad 30 milionów za całkowitą kwotę ponad 300 milionów złotych. Akcje z tej emisji objęło jedenastu inwestorów. Pozyskane z tej emisji środki mają posłużyć jako finansowanie programów Mieszkanie+ oraz licznych programów antysmogowych, realizowanych przez bank we współpracy z rządem.

„Jestem przekonany, że wspólnie z BOŚ zrealizujemy nasze ambitne plany dotyczące przedsięwzięć proekologicznych i energooszczędnych. Będzie to możliwe m.in. dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom zarządu Banku, zmierzającym do zwiększenia potencjału finansowego BOŚ. Potwierdzają to wyniki finansowe wypracowane przez Bank w pierwszym kwartale 2018 roku” – dodaje prezes Funduszu.

Źródło: materiały prasowe BOŚ

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.