Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

NextEra wykorzysta turbiny GE w Cottonwood

farma wiatrowa

NextEra wykorzysta turbiny GE w Cottonwood

Amerykańska firma NextEra Energy Resources zdecydowała, że turbiny GE staną się podstawą farmy wiatrowej Cottonwood, której budowa jest w toku. Moc elektrowni wiatrowej w południowej Nebrasce ma wynieść 90MW.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Projekt zlokalizowany w hrabstwie Webster, będzie złożony z 40 turbin o mocy 2.3 MW oraz 1.7 MW.

Kierownik projektu z ramienia NexEra Phil Clement powiedział, że pierwszy rozruch elektrowni Cottonwood jest planowany na wrzesień tego roku. – Budowa posuwa się bez żadnych opóźnień, maksymalnie do końca roku budowa zostanie całkowicie zakończona – powiedział Clement.

Projekt elektrowni wiatrowej Cottonwood pochłonie 130 milionów dolarów. Tym, co warte odnotowania jest fakt, że władze federalne zakwalifikowały budowę elektrowni do dużych ulg podatkowych, które będą obowiązywać do roku 2020.

Energia wytworzona przez turbiny Cottonwood zasili obiekty użyteczności publicznej należące do lokalnych struktur samorządowych oraz miasta Fremont, Wayne i South Sioux City.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.