Wiadomości OZE NFOŚiGW nagrodzi eko dziennikarzy. Zgłoszenia na konkurs trwają do 30 czerwca 19 maja 2017 Wiadomości OZE NFOŚiGW nagrodzi eko dziennikarzy. Zgłoszenia na konkurs trwają do 30 czerwca 19 maja 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Upowszechnianie i promowanie wiedzy na temat proekologicznej działalności NFOŚiGW jest celem pierwszej edycji konkursu dla dziennikarzy, którzy w minionym (2016) roku opublikowali w tym zakresie materiały w prasie, radiu, telewizji lub w Internecie. Nagroda główna to 10 tys. zł, a na zgłoszenia Fundusz czeka do 30 czerwca br. Konkursowi patronuje Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Reklama Ideą „Nagrody NFOŚiGW – Eko Dziennikarz” jest wyróżnienie publikacji i uhonorowanie dziennikarzy popularyzujących w mediach aktywność, dokonania i osiągnięcia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w dziedzinie szeroko rozumianej ekologii. Warunek udziału w konkursie, to data publikacji między 1 stycznia 2016 r., a 31 grudnia 2016 r. Konkurs skierowany jest do dziennikarzy wszystkich rodzajów mediów: zarówno drukowanych, jak i elektronicznych, o zasięgu ogólnopolskim i/lub regionalnym. Materiały dziennikarskie mogą być zgłaszane przez ich autorów albo – za zgodą autora – przez redakcje prasowe, internetowe, radiowe, telewizyjne. Jest na to czas do 30 czerwca br. Zgłoszenia – na maila: [email protected] – należy dokonywać za pomocą formularza dołączonego do regulaminu. NFOŚiGW przewidział dwie nagrody w konkursie: główną w wysokości 10 tys. zł oraz wyróżnienie w kwocie 5 tys. zł. Zwycięzców poznamy podczas tegorocznych targów branżowych POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu, które odbędą się w październiku. Komisja wyłaniająca laureatów weźmie pod uwagę: zgodność z tematem, ideą, przesłaniem i celami konkursu, oryginalność materiałów dziennikarskich, walory estetyczne typu jakość języka i stylu, czy przystępność dla odbiorców oraz merytoryczny wkład autora w zbieranie, weryfikowanie i przetwarzanie informacji zawartych w materiale. Szczegóły konkursu „Nagroda NFOŚiGW – Eko Dziennikarz” znajdują się w regulaminie. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.