Niemcy przygotowują się do trzeciej aukcji mocy z lądowych instalacji wiatrowych

Nasi zachodni sąsiedzi ogłosili kolejną, trzecią aukcję mocy produkowanych przez lądowe farmy wiatrowe. W trzeciej rundzie zakupiony ma zostać 1 GW nowych mocy. Deweloperzy zainteresowani uczestnictwem w aukcji musieli zarejestrować swoje projekty do 11 października tego roku.

Organizatorem aukcji jest BNetzA, niemiecki operator sieci przesyłowej. Propozycje cenowe w aukcji mogą być zgłaszane do operatora do 2 listopada (o dzień dłużej niż zakłada ustawa z uwagi na święto państwowe 1 listopada w Nadrenii Północnej-Westfalii).

W ramach aukcji nadal faworyzowane mają być inicjatywy społeczne. Zgodnie z planem w dwóch kolejnych aukcjach, które zostaną zorganizowane w przyszłym roku, tego rodzaju wsparcie nie będzie kontynuowane.

Z uwagi na ograniczenie możliwości przesyłowych niemieckiej sieci energetycznej instalacje z północy kraju mogą dostarczyć jednie 430,55 MW nowych mocy (wliczając w to 108,55 MW mocy niesprzedanych w poprzedniej aukcji). Limit cenowy w obecnej aukcji ustalono na 70 euro za megawatogodzinę.

W ramach dwóch poprzednich aukcji w tym roku zakupiono 1,8 GW nowych mocy wiatrowych. System aukcyjny zastąpił wcześniej wykorzystywany system taryf gwarantowanych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Symantec ostrzega przed wzmożoną działalnością hakerów

Następny artykuł

Rosnące ceny chińskich paneli fotowoltaicznych zagrożeniem dla indyjskich projektów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,