samochody wodorowe

Niemcy rozwijają wodorową infrastrukturę

Samochody z alternatywnymi napędami stają się coraz bardziej popularne. Dominują elektryczne, ale wciąż prowadzone są badania i testy nad wodorem. Mimo to rozwój tej technologii powinien na dobre zacząć się dopiero w nadchodzących latach, za sprawą takich firm jak np. Toyota.

W 2017 roku w Niemczech uruchomiono 24 stacje wodorowego ładowania, które są dostępne do użytku publicznego. Według wstępnych planów liczba ta będzie ciągle wzrastać, osiągając pułap stu w 2019 roku.

W upowszechnianiu infrastruktury dla aut napędzanych wodorem najlepsza jest Japonia, która już na ten moment dysponuje 91 odpowiednimi stacjami ładowania. Wszystko ze względu na rozwój Toyoty, która inwestuje w alternatywne silniki i produkuje swoje samochody z myślą o rynku globalnym.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.