samochody wodorowe

Niemcy rozwijają wodorową infrastrukturę

Samochody z alternatywnymi napędami stają się coraz bardziej popularne. Dominują elektryczne, ale wciąż prowadzone są badania i testy nad wodorem. Mimo to rozwój tej technologii powinien na dobre zacząć się dopiero w nadchodzących latach, za sprawą takich firm jak np. Toyota.

W 2017 roku w Niemczech uruchomiono 24 stacje wodorowego ładowania, które są dostępne do użytku publicznego. Według wstępnych planów liczba ta będzie ciągle wzrastać, osiągając pułap stu w 2019 roku.

W upowszechnianiu infrastruktury dla aut napędzanych wodorem najlepsza jest Japonia, która już na ten moment dysponuje 91 odpowiednimi stacjami ładowania. Wszystko ze względu na rozwój Toyoty, która inwestuje w alternatywne silniki i produkuje swoje samochody z myślą o rynku globalnym.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Robotyka, automatyka, odpowiedzialne gospodarowanie zasobami – w Krakowie startuje Open Eyes Economy Summit

Po raz kolejny do Krakowa przyjadą myśliciele i działacze z całego świata, którzy wyznaczają nowe, a zarazem odpowiedzialne trendy w dziedzinach związanych z życiem codziennym. Tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit odbędzie się w dniach 20–21 listopada na terenie Centrum Kongresowego ICE. Podczas OEES będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach związanych m.in. z najnowocześniejszymi technologiami, ochroną środowiska naturalnego oraz zagadnieniami związanymi z zieloną energią.

Codzienny raport smogowy – 17.11.

Dziś według Polskiego Indeksu jakości powietrza w większości miast jest dobrze (PM10 – 21-60, PM2.5 -13-36), ale czy naprawdę tak jest? Wystarczy spojrzeć jakie są dopuszczalne poziomy stężeń dla pyłów zalecane przez Światową Organizacji Zdrowia by stwierdzić, że nasz krajowy indeks jest bardzo liberalny.