Niemiecki PNE otwiera swoje biuro w Panamie

Niemiecki PNE otwiera swoje biuro w Panamie

Niemiecki deweloper odnawialnych źródeł energii – PNE, otworzył właśnie swoje nowe biuro w Panamie, które służyć będzie jako centrum rozwoju na szerszym rynku w centralnej i południowej Ameryce.

W ramach tego ruchu PNE przejęło również pięć projektów wiatrowych od innej niemieckiej spółki – InnoVent, z których część znajduje się już na dosyć zaawansowanym etapie rozwoju, jak podaje firma w oficjalnym komunikacie.

Niektóre z projektów mają już komplet pozwoleń na budowę i podłączenie do sieci. PNE liczy na rynek i rosnące zapotrzebowanie na energię odnawialną. Energia elektryczna wytworzona w tych projektach po uruchomieniu będzie sprzedawana za pośrednictwem umów bezpośredniego zakupu energii w ramach prawa prywatnego, ponieważ w niedalekiej przyszłości nie oczekuje się przetargów na OZE w Panamie – podaje spółka w komunikacie.

Ekspansja PNE jest częścią tak zwanej strategii „powiększania skali”, która realizowana jest przez tę firmę działającą już na 14 różnych rynkach.

Dyrektor generalny PNE – Markus Lesser powiedział: – W Ameryce Łacińskiej widzimy ogromny potencjał w zakresie ekspansji energii odnawialnych – zarówno w zakresie energii wiatrowej, jak i fotowoltaiki. Dlatego ten krok oznacza konsekwentną realizację naszej strategii w obiecującym regionie.

źródło: renews.biz