Niemieckie laboratorium w Hamburgu – katownia dla zwierząt

Organizacja Cruelty Free International ujawniła przerażające nagrania ze zlokalizowanego pod Hamburgiem Laboratorium Farmakologii i Toksykologii, w którym dokonywano makabrycznych testów na zwierzętach. Z przeprowadzanych tam badań mogły korzystać firmy farmaceutyczne, przemysłowe i agrochemiczne na całym świecie.

Autorem nagrania i zdjęć jest działacz organizacji Cruelty Free International, który zatrudnił się w niemieckim Laboratorium Farmakologii i Toksykologii w Mienenbuttel na obrzeżach Hamburga. Pracował tam od grudnia 2018 r. do marca 2019 r. Bestialskie praktyki zostały zarejestrowane za pomocą ukrytej kamery.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Bezlitosne testy na zwierzętach

Wideo ujawnia warunki, w jakich przeprowadzane są eksperymenty. Małpy krępowane są przy pomocy metalowych chwytaków, co zmusza je do wielogodzinnego stania w niewygodnej pozycji. W Laboratorium Farmakologii i Toksykologii testy przeprowadza się także na psach oraz kotach. Psy żyją w skandalicznych warunkach – niebywale brudnych kojcach, z odchodami oraz czymś, co przypomina plamy krwi. Wstrząsają także obrazy kotów, którym zdarto skórę z łap. Wymioty, krwawienie wewnętrzne, niewydolność oddechowa, letarg, gorączka – to tylko niektóre efekty, jakie wywołują podawane zwierzętom chemikalia.

Obrońcy praw zwierząt uważają, że z testów, które przeprowadzano w laboratorium, mogły korzystać firmy farmaceutyczne, przemysłowe i agrochemiczne na całym świecie. Zwierzęcy protagoniści są oburzeni bestialskimi praktykami na zwierzętach. Zwracają uwagę na naruszanie unijnych norm w tej kwestii oraz zaznaczają, że przeprowadzane w tej sposób badania są bezsensowne, gdyż skrajny stres zwierząt będzie zniekształca ich wyniki.

Czas, aby tego typu testy wylądowały na śmietniku historii. Istnieją nowe metody testowania, obchodzące się bez zwierząt i bezpieczne. Dopuszczanie się tego typu nadużyć w imię nauki jest w XXI wieku niewybaczalne – komentuje Kate Willett z Humane Society International.