Niemieckie laboratorium w Hamburgu – katownia dla zwierząt

Organizacja Cruelty Free International ujawniła przerażające nagrania ze zlokalizowanego pod Hamburgiem Laboratorium Farmakologii i Toksykologii, w którym dokonywano makabrycznych testów na zwierzętach. Z przeprowadzanych tam badań mogły korzystać firmy farmaceutyczne, przemysłowe i agrochemiczne na całym świecie.

Autorem nagrania i zdjęć jest działacz organizacji Cruelty Free International, który zatrudnił się w niemieckim Laboratorium Farmakologii i Toksykologii w Mienenbuttel na obrzeżach Hamburga. Pracował tam od grudnia 2018 r. do marca 2019 r. Bestialskie praktyki zostały zarejestrowane za pomocą ukrytej kamery.

Bezlitosne testy na zwierzętach

Wideo ujawnia warunki, w jakich przeprowadzane są eksperymenty. Małpy krępowane są przy pomocy metalowych chwytaków, co zmusza je do wielogodzinnego stania w niewygodnej pozycji. W Laboratorium Farmakologii i Toksykologii testy przeprowadza się także na psach oraz kotach. Psy żyją w skandalicznych warunkach – niebywale brudnych kojcach, z odchodami oraz czymś, co przypomina plamy krwi. Wstrząsają także obrazy kotów, którym zdarto skórę z łap. Wymioty, krwawienie wewnętrzne, niewydolność oddechowa, letarg, gorączka – to tylko niektóre efekty, jakie wywołują podawane zwierzętom chemikalia.

Obrońcy praw zwierząt uważają, że z testów, które przeprowadzano w laboratorium, mogły korzystać firmy farmaceutyczne, przemysłowe i agrochemiczne na całym świecie. Zwierzęcy protagoniści są oburzeni bestialskimi praktykami na zwierzętach. Zwracają uwagę na naruszanie unijnych norm w tej kwestii oraz zaznaczają, że przeprowadzane w tej sposób badania są bezsensowne, gdyż skrajny stres zwierząt będzie zniekształca ich wyniki.

Czas, aby tego typu testy wylądowały na śmietniku historii. Istnieją nowe metody testowania, obchodzące się bez zwierząt i bezpieczne. Dopuszczanie się tego typu nadużyć w imię nauki jest w XXI wieku niewybaczalne – komentuje Kate Willett z Humane Society International.

1 comment
  1. Obrońca i działacz organizacji Cruelty powinien otrzymać nagrodę Nobla. Jaką karę poniosą te osoby, przez których te niewinne i kochane zwierzęta bardzo cierpiały przed śmiercią.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

#GretaThunbergChallenge podbija Twittera

Biurowy challenge z Gretą Thunberg to akcja, która ma zmusić pracowników, by dwukrotnie zastanowili się, zanim użyją jednorazowych, plastikowych przedmiotów. Wyzwanie zapoczątkowane przez pracowników pewnej izraelskiej firmy robi furorę na Twitterze!