1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nike zaprezentowało ekologiczne opakowania na swoje buty

Nike zaprezentowało ekologiczne opakowania na swoje buty

Duże, międzynarodowe firmy, które kreują trendy modowe coraz częściej angażują się w ciekawe projekty i zwracają uwagę na cywilizacyjne problemy, takie jak zanieczyszczenie środowiska. Na przykład Adidas zdecydował się wypuścić na rynek specjalną linię obuwia produkowaną przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Nike postawiło na podobne rozwiązanie, ale rezultat jest nieco inny.

Amerykańska firma zaprezentowała specjalne opakowania na swoje obuwie z linii Air Max, które zostało wytworzone wyłącznie przy wykorzystaniu materiałów poddanych recyklingowi, co w rezultacie ma zmniejszyć ilość odpadów zanieczyszczających środowisko. Jak mówi Arthur Huang, autor projektu opakowania dla NikeLab, starał się wymyślić coś z niczego. Do wyprodukowania opakowań wykorzystano opakowania po napojach, nakrętki oraz inne tworzywa sztuczne.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Już niebawem na rynek trafią pierwsze buty sprzedawane w pudełku wytworzonym z polietylenu. Mowa o modelu Air Max 1 Flyknit Royal, który z pewnością przyciągnie uwagę fanów obuwia produkowanego przez amerykańską firmę.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.