Nissan Leaf Nismo – sportowa wersja elektryka

Nissan ogłosił oficjalny debiut i rozpoczęcie sprzedaży swojego nowego samochodu  – Leafa Nismo, który ma być sportową wersją Leafa najnowszej generacji.

Nissan zaktualizował projekt nowego modelu, dzięki czemu Leaf Nismo zyskał bardziej sportowy i agresywny wygląd. Producent swoją koncepcję przedstawił na początku tego roku. Nie pojawiła się jednak informacja, kiedy ruszy jego produkcja. Teraz wiadomo, że auto trafi do sprzedaży w Japonii 31 lipca 2018 roku. Data debiutu na rynku międzynarodowym oraz oficjalna cena są nieznane.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nissan wraz z informacją o debiucie opublikował przegląd wszystkich niestandardowych funkcji Leafa Nismo. Auto ma charakteryzować podwójne podwozie z serii NISMO poprawiające przyczepność, ale bez wpływu na opór, który minimalizują również 18-calowe aluminiowe felgi.

Nissan Leaf Nismo

Wnętrze sportowe nowego Nissana zaakcentowano niestandardowymi czerwonymi elementami, na przykład oznaczono w ten sposób środek trójramiennej kierownicy, fotele z materiałową tapicerką, obudowę nawiewów, boczne drzwi i przycisk start/stop. Deska rozdzielcza z matowej czerni przechodzi w chromowany metalik. Zmienił się również wygląd obudowy lusterek, zderzaka przedniego i tylnego oraz nakładek na progi. W ofercie dostępnych będzie dziewięć wariantów kolorystycznych nadwozia w wersji metalicznej lub matowej.

Niskie opony Nissana Leaf Nismo i specjalny system zawieszenia zapewniają wygodną i pewną jazdę. Dodatkowo auto ma specjalnie dostrojone elektryczne wspomaganie kierownicy i inteligentny system stabilizacji na zakrętach.