W norweskim Rygge powstanie największa w Europie stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Samochody elektryczne coraz śmielej wyjeżdżają na ulice europejskich miast. Dzieje się to również w Polsce, jednakże nie jest tak ewidentne jak na zachodzie Europy, gdzie widok elektrycznej Tesli nie jest synonimem wygranej na loterii, a zwykłą codziennością.

Z uwagi na coraz większą popularność elektrycznych pojazdów konieczna jest rozbudowa potrzebnej im infrastruktury. Przykładowo w Norwegii powstanie największa na terenie Europy stacja ładowania elektrycznych samochodów.

Zostanie ona wybudowana w Rygge, nieopodal Oslo. Umiejscowienie stacji będzie sprzyjać tym kierowcom, którzy nie mają w swoim samochodzie odpowiedniej dawki energii, by przejechać zamierzoną trasę. Stacja ładowania będzie posiadać 42 stanowiska, za pomocą których będzie można bardzo szybko naładować samochody marki Tesla, bardzo powszechne na norweskich drogach.

Inwestujemy dużo w budowę stacji ładowania, dzięki czemu łatwo jest korzystać z naszych samochodów podczas długiej podróży. Cieszymy się, że otworzymy stację w Rygge – powiedział Even Sandvold Roland, szef komunikacji Tesla Norge.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Radłów czyli jak gminy powinny wykorzystywać dotacje OZE

Następny artykuł

Energia elektryczna może być produkowana z… kanalizacji

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,