Nowa fabryka akumulatorów Mercedes-Benz

Mercedes-Benz rozpoczyna prace nad nową fabryką akumulatorów w Alabamie, która ma wesprzeć rynek pojazdów elektronicznych w USA. Realizowana inwestycja wyceniana jest na około 1 miliard dolarów.  

Niedawno Mercedes-Benz zorganizował ceremonię rozpoczęcia budowy fabryki, która znajduje się w odległości siedmiu mil od zakładu produkcyjnego Mercedes-Benz Cars w Tuscaloosa w stanie Alabama. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars, Production and Supply Chain, który uczestniczył w uroczystości, powiedział: „Fabryka Mercedes-Benz zorientowana na eksport w Tuscaloosa to nowoczesny zakład produkcyjny o udanej historii i ekscytującej przyszłości pod względem naszej marki w Stanach Zjednoczonych. Chcemy odgrywać pionierską rolę w rozwoju e-mobilności i jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji tej misji. Rok temu ogłosiliśmy inwestycję wartą 1 miliard USD w Tuscaloosa, głównie na produkcję elektrycznych samochodów typu SUV i fabrykę akumulatorów. Sprowadzamy mobilność elektryczną od Mercedes-Benz do Stanów Zjednoczonych. Na całym świecie przygotowujemy sześć zakładów do produkcji modeli EQ, a nasza sieć akumulatorów składa się z ośmiu fabryk”.  

Pierwszym z modeli EQ będzie Mercedes-Benz EQC – elektryczny SUV, który ma wejść do produkcji na początku przyszłego roku i pojawić się na rynku europejskim. Nie wiadomo jednak, kiedy pojazd trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.  

Póki do Daimler nie przestawił ogólnego planu produkcji fabryki, ale wstępnie zapowiadany jest spory eksport modułów akumulatorowych, m.in. do Stanów Zjednoczonych.  

Źródło: electrek.co