Nowa farma wiatrowa na półwyspie Kintyre

Szkoccy ministrowie zatwierdzili projekt farmy wiatrowej Blary Hill o mocy 28MW, mającej znajdować się na półwyspie Kintyre, podejmując jednocześnie negatywną decyzję odnośnie projektu elektrowni wiatrowej, jaką miała zbudować firma Burcote, a której moc przewidziano na 54MW.

Elektrownia wiatrowa, jaka została zatwierdzona przez szkockie władze, zostanie wybudowana przez firmę RES Group. Projekt farmy wiatrowej przewiduje, powstanie 14 turbin, których wysokość ma wynieść 110 metrów.

Firma Burcote, która nie otrzymała zgody, wnioskowała o poparcie dla projektu elektrowni złożonej z 18-turbin. W uzasadnieniu decyzji argumentowano, że odmowa jest związana troską o wizualny krajobraz terenu, na jakim przewidziano powstanie inwestycji. Oba wnioski dotyczące projektów były rozpatrywane łącznie.

Przewodniczący ministerialnej komórki odpowiedzialnej za wydawanie decyzji administracyjnych powiedział: RES Group ciężko pracował, aby przekonać nas do swojego projektu elektrowni wiatrowej na półwyspie Kintyre. Ta inwestycja będzie wspierała lokalną gospodarkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnej decyzji i czekamy na ożywienie lokalnych inwestycji w trakcie budowy.