Nowa metoda oszustwa – zmiana dostawcy energii elektrycznej

W ciągu ostatnich lat powstało wiele różnych metod, które na celu miały wyłącznie wyłudzenie pieniędzy od osób starszych. Wśród nowych sposobów oszustwa znalazła się metoda polegająca na zamianie dostawcy prądu.

Na czym polega nowy sposób oszustwa? Do domów starszych osób pukają akwizytorzy, którzy namawiają do zmiany dostawcy energii, z pozoru na tańszego, a więc wybór wydaje się być oczywisty. Niestety, w umowie znajduje się wiele drobnych druczków i zawiłych sformułowań, które całkowicie różnią się od początkowo przedstawionych warunków. Akwizytorzy za każdą z podpisanych umów otrzymują wysoką prowizję, a osoby chcące zerwać umowę zobowiązane do zapłaty wysokich kar finansowych.

Akwizytorzy podszywają się pod działające na rynku firmy energetyczne. Często potwierdzenie zawarcia umowy wysyłane są dopiero po 14 dniach, tak by w razie jej anulowania konieczne było uiszczenie wysokiej kary.

Skala takich oszustw w całej Polsce jest bardzo duża. Szacuje się, że jak do tej pory na terenie Polski jest nawet 30 tysięcy poszkodowanych. Oszuści mieli również alternatywne sposoby wyłudzenia, polegające na tej metodyce – oferowano także nowe umowy telekomunikacyjne.

Do tej pory oskarżono 25 osób biorących udział w procederze, lecz to dopiero początek śledztwa w tej sprawie. Warto więc przestrzec znajomych przed kolejną, wyrafinowaną metodą oszustwa.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Lepsze szyby solarne

Następny artykuł

Deklaracja odpowiedzialności, czyli nowy pomysł Szyszki

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,