Nowa superstacja ładowania pojazdów elektrycznych łamie stereotypy

Z tego względu, iż coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem pojazdów elektrycznych, zwłaszcza że wiele krajów rozważa zakazanie sprzedaży samochodów z napędem konwencjonalnym, na świecie potrzebnych będzie więcej stacji z gniazdami ładującymi.

W odpowiedzi na zmieniające się realia niemiecka firma Sortimo ujawniła plany budowy największej na świecie stacji ładowania pojazdów elektrycznych, na której znajdzie się sto czterdzieści cztery stanowiska. Ma ona zostać zlokalizowana w pobliżu niemieckiej autostrady A8.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Informacje, jakie przeciekły do mediów, wskazują, że stacja mogłaby dziennie obsłużyć cztery tysiące samochodów. Z przewidywanych stu czterdziestu czterech portów ładowania aż dwadzieścia cztery będą miały ładowność na poziomie 350 kW. Rozwiązania zaprojektowane dla planowanej inwestycji umożliwią redukcję emisji dwutlenku węgla o sześćdziesiąt tysięcy ton. Nie tylko przeznaczenie stacji oraz jej rozmiar wzbudzają słuszne uznanie. Wygląd i funkcjonalność pomieszczeń także wykracza poza typowy wizerunek stacji, jaki znamy z naszych ulic, ponieważ inwestycja będzie miała również przeznaczenie handlowo-usługowe. W jej wnętrzach znajdziemy biura, sklepy i restauracje.

Wizualizacje projektu wskazują, że dach stacji może zostać pokryty darnią trawy, co nie byłoby niczym dziwnym, tym bardziej że z komunikatów, które do nas dotarły, wynika, iż stacja „jest bardzo bliska naturze”. W ten sposób w trakcie korzystania z usług oferowanych na terenie stacji klienci mogliby odpocząć i zrelaksować się w otoczeniu pełnym zieleni.

Jak można się spodziewać, energia odnawialna jest częścią projektu olbrzymiej stacji ładowania. Sortimo zapowiedział, że energia pozyskana z instalacji fotowoltaicznych może być przechowywana w magazynach i wykorzystywana w godzinach szczytu.

Data oddania inwestycji do użytku została wyznaczona na 2018 rok.