Nowy duży projekt fotowoltaiczny w Australii

Nowy duży projekt fotowoltaiczny w Australii

Deweloper Lyon Group poinformował o nowym, ambitnym projekcie fotowoltaicznym w Australii. Ogromna instalacja warta 660 milionów dolarów australijskich ma powstać w Victorii i składać się z 250 MW farmy fotowoltaicznej oraz 80MW (160 MWh) systemu przechowywania energii elektrycznej.

Instalacja wybudowana zostanie w Nowingi. Uzupełni ona portfolio Lyona, który łącznie będzie mieć około 1700 MW zrealizowanych projektów PV i 1000 MW magazynów energii.

Firma ogłosiła rozpoczęcie przetargu na systemy przechowywania energii o pojemności 640 MWh. Przetarg otwarty jest dla wszystkich dostawców systemów elektrycznych, ale obejmuje także usługi takie jak arbitraż cenowy, konsultacje itp. Pakiet tych usług wraz z budową magazynów wyceniany jest na 220 milionów dolarów.

Inne firmy, takie jak Zen Energy, Reach Energy czy Carnegie Clean Energy także mają zamiar w najbliższym czasie budować podobne systemy magazynowania energii, ale żadna nie zbliża się w skali do projektu Lyon.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.