Nowy elektryczny motocykl Pocket Rocket od firmy Sol

Według Sol, nowy elektryczny motocykl Pocket Rocket, to zupełnie nowa klasa lekkiego pojazdu elektrycznego, który łączy koncepcję elektrycznego roweru i szybkiego motoru, wymykając się jednocześnie spod kategorii motorowerów.

Zgodnie z opisem firmy: „Pocket Rocket wyróżnia się dzięki innowacyjnej synergii lekkiej konstrukcji, wydajności i łączności. Przejrzysty i nowoczesny design łączy w sobie technologię z funkcjonalnym stylem życia, zapewniającą nowoczesną jazdę. To nie jest e-rower: jest za szybki. To nie motorower: nie ma pedałów. Jest to “noped”, definiujący nową kategorię elektrycznych jednośladów”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Motocykl poza rozwiązaniami konstrukcyjnymi uwagę zwraca również ze względu na nowatorski desing, za który zdobył m.in. nagrody European Product Design Award i German Design Award.

Firma zamierza wypuścić na rynek dwa warianty Pocket Rochet, które różnią się mocą i szybkością. Maksymalna prędkość to 50-80 km/h (31-50 mph) w zależności od modelu. To kwalifikuje ten motocykl w kategorii pojazdów dojazdowych lub w przypadku wersji szybszej – Pocket Rocket S, gdzieś pomiędzy pojazdem miejskim a samochodem zdolnym do jazdy drogą szybkiego ruchu.

Model o wyższej prędkości ma silnik o mocy 6 kW (8 KM), natomiast o niższej prędkości o mocy zaledwie 4 kW (5,4 KM). Dla porównania, większość miejskich elektrycznych skuterów służących jako alternatywny środek transportu do pracy ma silniki o mocy od 1,5 kW do 2,5 kW. Oba modele mają szacunkowy moment obrotowy na poziomie 150 Nm (111 ft-lbs). Zasięg na jednym ładowaniu to 50-80 km (31-50 mil) w zależności od trybu jazdy. Do wyboru jest Eco, Sport i Wheelie.

Pocket Rocket wyposażony jest w kombinację hydraulicznych hamulców tarczowych oraz systemu odzyskiwania energii z hamowania za pomocą silnika zamontowanego na piastach koła tylnego. Duże opony uliczne i podwójne zawieszenie amortyzują nierówności drogi. Natomiast oświetlenie LED jest wbudowane bezpośrednio w rurę ramy głównej. Sam pojazd jest dość lekki jak na motocykl elektryczny – waży 55 kg (121 funtów).

Podobnie jak wiele nowych elektrycznych motocykli i skuterów, Pocket Rocket ma możliwość połączenia się z aplikacją na Androida i iOSa, która może przekształcić telefon właściciela w wyświetlacz parametrów pojazdu. Ponadto firma Sol Motors zaprojektowała moduł łączności do zarządzania flotą, gdyby Pocket Rocket miał trafić np. do usług sharingu pojazdów elektrycznych.

źródło: electrek.co