„Elektra” – elektryczny motocykl zbudowany przez studentów z Politechniki Śląskiej

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego PolSl Racing z Politechniki Śląskiej skonstruowali elektryczny motocykl. „Elektra” – bo tak ten jednoślad został nazwany – miała już okazję, by zaprezentować się szerszej publiczności i wywalczyć prestiżowe nagrody. O szczegółach związanych z powstaniem pojazdu opowiedział Bartłomiej Urbański, lider projektu realizowanego przez SKN PolSl Racing.

Arc Vector – motocykl elektryczny dla bogatych

Truman i jego zespół od pewnego czasu pracowali nad koncepcją elektrycznego motocykla, która w wersji ostatecznej został zaprezentowany jako Arc Vector. Pojazd ten z silnikiem o łuku wektorowym o mocy 95 kW maksymalnie może przyspieszyć do 241 km/h (150 mph). Jego zasięg w trakcie szybkiej jazdy po autostradzie szacowany jest na 193 km (120 mil), a po mieście na 274 km (170 mil).

Staszic – nowy motocykl elektryczny zbudowany przez studentów AGH

Większa prędkość i moc silnika oraz dłuższy czas przejazdu na jednym ładowaniu – tak w porównaniu do swojego poprzednika wypada „Staszic”. To już drugi terenowy motocykl elektryczny zbudowany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zespołu E-Moto AGH. Oficjalna premiera pojazdu odbyła się 18 października na terenie kampusu uczelni, jednak maszyna już osiągnęła pierwsze sukcesy w minionym sezonie.