Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Motocykle elektryczne na służbie. Strażnicy polują na kłusowników

Motocykle elektryczne na służbie. Strażnicy polują na kłusowników

Zwalczanie kłusownictwa jest jednym z elementów walki o zachowanie bioróżnorodności na całej planecie. Każdy krok zmierzający w kierunku ochrony zwierząt, jest ważny. Swoją służbę w imię ochrony dzikiej fauny rozpoczęły już elektryczne motory i strażnicy dzikiej przyrody.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Skuteczne narzędzie do walki z kłusownikami

Kłusownictwo to wielki problem widoczny na rozmaitych obszarach, także tych chronionych, na całym świecie. Kłusownicy zadają zwierzętom ból, aby zdobyć “trofea”, np. pozostawiają nosorożca w agonii, aby zdobyć jego. W niektórych przypadkach ta nielegalna działalność doprowadza zwierzęta na skraj wyginięcia. 

W ramach wspólnej inicjatywy podjętej przez producenta pojazdów elektrycznych CAKE i organizację Southern Africa Wildlife College (SAWC) podjęto ambitną misję ochrony zagrożonych atakami zwierząt.

Z pomocą bardzo cichych, elektrycznych, zasilanych energią słoneczną motocykli można skutecznie kontrolować tereny, które są chętnie odwiedzane przez przestępców. Pierwsze e-rowery rozpoczęły już służbę – donosi CAKE.

L1m9HvSRdsvvBHPfK47u8WZog 24BbL2vUVRuvWnPQHaVFb13UXn9izb5EQ7LHGPmBk BVWPXili mN76hgPuQr4sdbCDPk1z350Z9oJovjvd2ww1fRMUzv0fuyTiBJhwDSleD17=s0
Strażnicy na niemalże niesłyszalnych e-motorach CAKE, fot. linkedin/CAKE

Misją  Southern Africa Wildlife College jest wyposażanie ludzi w niezbędną wiedzę i umiejętności, które mają przyczynić się do zachowania niezwykłych okazów natury i ich ochrony na terenie Afryki.

Motocykle benzynowe, z których korzystaliśmy wcześniej, były głośne, ciężkie i zbyt drogie, by móc jeździć po tych obszarach. Rowery CAKE są ciche, co ułatwia nam tropienie kłusowników. Mamy nadzieję, że ta współpraca zaowocuje skuteczniejszym zwalczaniem kłusownictwa w naszym regionie.  Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że zaczniemy korzystać z e-motorów Kalk – powiedział Mfana Xaba z SAWC. 

Kalk na misji

Kalk AP, bo taką nazwę nosi jeden z najmocniejszych e-motocykli w katalogu CAKE, został zaprojektowany specjalnie dla strażników patrolujących dzikie, afrykańskie tereny. Pojazd posiada 18-calowe opony terenowe, dostosowane do piaszczystego i nierównego podłoża. Bagażnik pomieści sprzęt medyczny i broń. Błotniki Kalka zostały zrobione z materiału biokompozytowego pochodzącego z włókien naturalnych.

Integracja SAWC z firmą CAKE to proces, który ma w sposób opłacalny i ekologiczny https://swiatoze.pl/strategia-ochrony-bioroznorodnosci-2030-dla-ue/chronić gatunki i bioróżnorodność egzotycznego kontynentu. Bardzo ciche pojazdy są samowystarczalne oraz bezpieczne dla środowiska: ciche i niegenerujące spalin.

CAKE i SAWC planują dalszą współpracę na rzecz ochrony dzikich zwierząt.

Część dochodu ze sprzedaży koszulek, bluz i czapek trafia bezpośrednio na poczet ratowania dzikich zwierząt, fot: CAKE

źródło i fot.: ridecake.com, wildlifecollege.org.za

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.