Nowy fotowoltaiczny patent dla ML System

Spółka ML System uzyskała kolejny patent na technologię fotowoltaiczną. Urząd Patentowy RP przyznał firmie patent na wykorzystywanie kropek kwantowych do produkcji ogniw fotowoltaicznych. Dwanaście kolejnych wniosków czeka właśnie na rozpatrzenie.

Przyznanie patentu jest kolejnym krokiem do wdrożenia do masowej produkcji szyb z powłoką z kropek kwantowych, które zrewolucjonizują przemysł budowlany i transportowy”, chwali się Dawid Cycoń, prezes spółki. „Nasz produkt to przezroczysta szyba zamieniająca szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone na energię elektryczną, która może służyć np. do zasilania klimatyzacji lub akumulatorów samochodowych”, wyjaśnia.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Firma ma nadzieję na szerokie zastosowanie swojej technologii w projektach realizowanych za granicą. ML System negocjuje obecnie z partnerem zagranicznym wdrożenie ich nowego wynalazku. „Do grona potencjalnych odbiorców naszego szerokiego portfolio produktowego dołączyła właśnie Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Liczymy, że wartość eksportu będzie systematycznie rosnąć”, dodaje prezes spółki.

ML System niedawno weszło na polską giełdę. Na przełomie maja i czerwca tego roku na GPW przeprowadzono pierwszą publiczną ofertę, co pozwoliło spółce pozyskać prawie 35 milionów złotych.