4 listopada: kto upora się ze smogiem w Krakowie? Małgorzata Wassermann kontra Jacek Majchrowski

Pojedynek w Krakowie rozegra się między urzędującym Jackiem Majchrowskim a Małgorzatą Wassermann startującą z list PiS-u. Obaj kandydaci udzielili odpowiedzi na nasze pytania związane z działaniami, które mają pomóc walczyć ze smogiem. O tym, co zrobią z palącym problemem główni kandydaci na stanowisko prezydenta miasta Krakowa można przeczytać tutaj.

Choć premier Morawiecki podczas konwencji PiS zarzucił Majchrowskiemu, że niewiele zrobił, by walczyć o lepszą jakość powietrza, innego zdania był sąd. Premier Morawiecki musi swoją wypowiedź: “Poprzednicy, w tym ci, którzy rządzili tym miastem, nie zrobili nic lub prawie nic (w sprawie smogu – red.)”, sprostować w ciągu 48 h na antenie telewizji TVP INFO i Polsat News przed głównymi wydaniami serwisów informacyjnych, na głównej stronie profilu Prawa i Sprawiedliwości na Facebooku oraz w Gazecie Krakowskiej, Dzienniku Polskim i Gazecie Wyborczej.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nieco delikatniej na temat walki ze smogiem ówczesnego prezydenta wypowiada się także kandydująca Małgorzata Wassermann, nazywając je chaotycznymi.  “Nie stać nas na chaotyczne działania, którymi charakteryzują się rządy Prezydenta Jacka Majchrowskiego – przez 1/3 roku dosłownie dusimy się w naszym mieście. Walka ze smogiem i poprawa jakości powietrza są jednym z najważniejszych punktów mojej prezydentury.”

Czy mieszkańcy Krakowa zaufają ponownie Jackowi Majchrowskiemu i pozwolą dalej realizować już poczynione działania, poszerzone o inwestycje w odnawialne źródła energii? A może zdecydują o zmianie i postawią na Małgorzatę Wassermann? Tego dowiemy się już 4 listopada.