Nowy magazyn energii elektrycznej od EDF dla zoo w San Diego

Spółka EDF Renewables North America Distributed Solutions, zajmująca się dystrybucją i instalacją systemów energetyki rozproszonej, zainstalowała w Kalifornii w USA magazyn energii dla zoo w San Diego.

Magazyn energii, zainstalowany w San Diego, ma moc 1 MW. Jego instalacja ma na celu pomóc zoo w radzeniu sobie z okresowym zwiększaniem poboru energii elektrycznej oraz w zmniejszeniu ogólnych rachunków za prąd.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dzięki możliwości ładowania akumulatorów w momencie, gdy prąd jest tańszy, i wykorzystywaniu zgromadzonego ładunku, gdy jego cena jest wyższa, zoo może istotnie zmniejszyć swoje rachunki za prąd, jak informuje EDF.

Kontrakt podpisany pomiędzy zoo a EDF Renewables zakłada, że firma zarabiać będzie jedynie na realnych oszczędnościach zoo w czasie używania systemu magazynowania energii.

To doskonały przykład, jak identyfikacja i implementacja ekonomicznych systemów zielonej energii pozwolić może na redukcję kosztów energii elektrycznej i tworzenie przyjaźniejszego środowisku, bardziej zrównoważonego systemu energetycznego w ramach zoo w San Diego”, mówi Adam Ringler, dyrektor placówki.

W tym przypadku oszczędności wykorzystane zostaną na projekty związane z ochroną ginących gatunków i projekty edukacyjne”, dodaje dyrektor zoo.

To dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy być partnerem tak uznanej i szanowanej w społeczności San Diego organizacji”, podsumował inwestycję Andrew Goldstone, dyrektor działu systemów rozproszonych EDF Renewables. „To doskonała ilustracja tego jak dekady naszego doświadczenia mogą służyć nie tylko samemu sektorowi energetycznemu, ale także finalnym odbiorcom prądu”.