Nowy projekt Innogy: 100 000 punktów ładowania do 2020 roku

Charge4Europe razem z Hubject stworzy ogólnoeuropejską sieć ładowania flot pojazdów elektrycznych. Projekt zakłada budowę 100 000 punktów ładowania do 2020 roku. Charge4Europe jest firmą działającą w ramach grupy Innogy. 

RWE Innogy i dostawca usług mobilnych DKV Euro Service w ramach współpracy oferują na terenie całej Europy kompleksowe dostawy ładowarek dla flot pojazdów elektrycznych. Podpisana pomiędzy Charge4Europe i Hubject umowa współpracy pozwala na stworzenie ogólnoeuropejskiej sieci ładowania dla e-mobility. – “Charge4Europe umożliwia dostęp do niezależnej od marki sieci ładowania” – wyjaśnia rzecznik prasowy Innogy.

Projekt jest wspierany przez spółkę Hubject założoną w 2012 roku przez BMW, Bosch, Daimler, EnBW, Innogy, Siemens i Volkswagen. Hubject zarządza siecią ładowania Intercharge, dzięki której powstało już ponad 140 000 stacji ładowania na całym świecie.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Columbus Energy notuje 300% wzrost przychodów

Columbus Energy, lider mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, notuje 300% wzrost przychodów w trzecim kwartale tego roku. Boom na fotowoltaikę i czystą energię ze słońca trwa. Przyczynia się do niego m.in. coraz większa ekologiczna świadomość społeczna i rządowa stymulacja tego sektora za sprawą programu “Mój Prąd”.