Nowy punkt obsługi Prosumenta na północy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie uruchomił w poniedziałek, 21 września br. w Koszalinie punkt obsługi klientów chcących skorzystać z dofinansowania na mikroinstalacje OZE przyznawanego w ramach programu Prosument.

Uroczystego otwarcia Punktu dokonał Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie – Jacek Chrzanowski. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Stanisław Gawłowski, Senator RP – Piotr Zientarski, Prezydent Miasta Koszalina – Piotr Jedliński, Wicestarosta Koszaliński – Dariusz Kalinowski. Obecni na uroczystości beneficjenci Programu Prosument nie kryli zadowolenia z posiadanych instalacji Odnawialnych Źródeł Energii.

Realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Program Prosument ma na celu ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł.

W nowym punkcie w Koszalinie będzie można składać wnioski o dofinansowanie w formie pożyczki wraz z dotacją na zakup i montaż instalacji do produkcji energii elektrycznej o mocy do 40 kW (panele fotowoltaiczne, małe elektrownie wiatrowe, mikrokogeneracja ) lub ciepła  – czyli źródła ciepła opalane biomasą, pompy ciepła oraz kolektory słoneczne o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Analiza ekonomiczna inwestycji w elektrownię wiatrową. Część I

Następny artykuł

Teksas: cena elektryczności spadła poniżej zera

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,