Nowy samochód elektryczny rodem z Chin

Po komercyjnym sukcesie Tesli, samochody w pełni zasilane prądem elektrycznym stały się jednym z wiodących trendów na rynku. Coraz częściej można usłyszeć opinie, że z czasem wyprą one konwencjonalne wehikuły oparte na silniku spalinowym, jako że są tańsze w użytkowaniu, cichsze i bezpieczniejsze w trakcie jazdy. Jednocześnie marki takie jak Tesla czy Faraday Future pokazują, że mogą bez problemów konkurować z tradycyjnymi wytwórcami w kwestii osiągów.

Niedawno na pokazie samochodowym Auto Shanghai 2017 został zaprezentowany produkt kolejnej firmy, która zamierza uczestniczyć w życiu branży. Mowa o Qoros Automotive Company, która właśnie na tych targach pokazała światu swój najnowszy produkt, model K-EV.

Firma ma duże doświadczenie w produkcji konwencjonalnych pojazdów, a jej produkty uważane są za jedne z bezpieczniejszych wehikułów wytwarzanych na chińskim rynku. Od 2013 roku możliwe jest kupienie jej produktów także w Europie.

Zaprezentowany pojazd, podobnie jak oferta wiodących producentów branży, charakteryzuje się dużą mocą i wysoką jakością wykonania. Rozpędza się do 100 km/h w czasie poniżej 2,6 sekundy, dodatkowo ma wbudowany akumulator pozwala na przejazd ponad 500 km po jednokrotnym ładowaniu.

Projekt jest reklamowany jako “samochód przyszłości”. Producent wskazuje na bardzo wysokie zautomatyzowanie, a sam design przypomina w dużej mierze estetykę Science-Fiction. Jednym z jego elementów ma być system “asymetrycznych drzwi”, który pozwoli na otwieranie ich w kilku płaszczyznach, zarówno konwencjonalnie jak i do góry, co pozwoli na parkowanie w szczególnie wąskich miejscach. Dodatkowo wnętrze celowo zaprojektowano tak, by oddzielić przednie i tylne siedzenia, przez co podróż ma być według producenta o wiele wygodniejsza dla pasażera, a jego wpływ na kierowcę wyraźnie mniejszy. Ponadto wnętrze zostało zaprojektowane przy pomocy pojedynczej sztuki włókna węglowego pozbawionego łączeń, które ma zapewnić zarówno wysoki komfort użytkowania jak i bezpieczeństwo, dodatkowo obniżając wagę całego wehikułu.

O ile pierwsze początkowo producent dostarczał jedynie konwencjonalnych aut, wszystko wskazuje na to, że planuje on zmienić obszar działalności. W ich planach jest “elektryfikacja” wszystkich dostępnych w sprzedaży modeli.

Qoros Automotive Company planuje umożliwić zakup swojego samochodu już w 2019 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Biopaliwa z alg

Następny artykuł

Słońce energetycznym przyjacielem stanu Floryda

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,