Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Odbudowa szpitali w Ukrainie. Zbiórka na instalację paneli PV

Odbudowa szpitali w Ukrainie. Zbiórka na instalację paneli PV

Forum Energii oraz Pracownia na rzecz Wszystkich istot wraz z organizacjami z innych krajów dołączyły do akcji organizowanej przez ukraińską fundację Ecoclub na rzecz odbudowy szpitali w okupowanym kraju. Cel to zebranie 27,5 tys. euro na instalację paneli PV.

Reklama

Energia słoneczna dla szpitali w Ukrainie 

W czasie wojny intensywność pracy w szpitalach rośnie. Jednocześnie to miejsca, które muszą zmagać się z częstymi przerwami w dostawach energii, co utrudnia funkcjonowanie placówek i opiekę nad pacjentami. 

O poprawę tej sytuacji starają się ukraińska organizacja pozarządowa Ecoclub oraz Stowarzyszenie Energetyki Słonecznej Ukrainy, które wspólnymi siłami rozpoczęły projekt instalacji paneli PV dla szpitali. Jak na razie programem pomocy objętych jest sześć placówek, z czego jedna z nich już korzysta z elektrowni słonecznej o mocy 32,5 kW. 

Elektrownia PV dla Centralnego Szpitala w Sumach

Do akcji dołączyły dwie polskie organizacje Forum Energii oraz Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, które zbierają fundusze na pomoc dla Centralnego Szpitala w mieście Sumy. W 2021 roku roczne zapotrzebowanie placówki na energię elektryczną wyniosło 379,9 MWh. Planowana instalacja ma pokryć około 11% zapotrzebowania szpitala. Cel zbiórki to 27,5 tys. euro. Do tej pory udało się zebrać mniej niż połowę tej sumy. Jeżeli zebrane fundusze przekroczą założoną kwotę – zostanie zakupiona instalacja o większej mocy. 

L9lJiaPHXy8D CKv6ovWapghwPMZZ VJUka79V668OWwSaFXuRlCqUaVVgmpPchN SkUHCCj5Yfs L7DJiLouwsEDDwcT4Dep2TklKG6NQmzIcLXSF8qjk85L2X8lCvlPUw05LKC jeZWSNPVJkkpHc
Sumy są położone niedaleko granicy Ukrainy z Federacją Rosyjską. Źródło: resforukraine.eu

Szacunkowe koszty projektu elektrowni słonecznej dla szpitala w Sumach to 1 069 240 hrywien, w tym:

  • 744 240 hrywien na panele PV, 
  • 105 tys. hrywien na inwertery,
  • 120 tys. hrywien na prace montażowe,
  • 100 tys. hrywien na inne materiały. 

Więcej informacji o tym oraz innych projektach można przeczytać na stronie RESforUkraine

Zbiórka na szpital w Ukrainie – jak dołączyć? 

Akcję “Energia słoneczna dla szpitali w Ukrainie” może wesprzeć każdy, wpłacając dowolną kwotę na konto Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, która zajmuje się organizacją zbiórki w Polsce lub bezpośrednio na konto głównego organizatora zbiórki – ukraińską fundację Ecoclub. 

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

W tytule przelewu: Darowizna dla Sum

Numer konta: PL95 8133 0003 0001 0429 2000 0016

Bank: Bank Spółdzielczy Bystra

NGO ECOCLUB

W tytule przelewu: SunForUA

Numer konta: UA5335100 5000 0026 3816 7000

Bank: JSC “Ukrsibbank”

SWIFT: KHABUA2k

Źródła: resforukraine.eu, forum-energii.pl, gramwzielone.pl

Fot. główna: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.