Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Odnawialne Źródła Energii – technologie, innowacje, środowisko

Odnawialne Źródła Energii – technologie, innowacje, środowisko

W dniu 7 marca, w Akademii Tarnowskiej odbyła się konferencja “Odnawialne Źródła Energii – technologie, innowacje, środowisko”. Konferencję zorganizowali pracownicy Katedry Ochrony Środowiska Akademii Tarnowskiej, przy wsparciu fundacji Carbon Footprint Fundation. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Odnawialne Źródła Energii – technologie, innowacje, środowisko

Konferencja wraz z prowadzonymi przy niej warsztatami cieszyła się dużym zainteresowaniem. W wydarzeniu wzięło udział około 300 osób. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: 

Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski;
Prezydent Tarnowa – Roman Ciepiela;
Rektor Akademii Tarnowskiej – dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Konferencję otworzyła Rektor Akademii Tarnowskiej. Następnie głos zabrał Zastępca Prezydenta Tarnowa ds. Infrastruktury Miejskiej, Tadeusz Kwiatkowski.

IMG 5830

Przebieg wydarzenia

W pierwszej części konferencji prelegenci poruszyli tematy związane ze zmianami klimatycznymi i ich następstwami, implementacją i rozwojem odnawialnych źródeł energii,  recyklingiem paneli fotowoltaicznych i elementów turbin wiatrowych oraz możliwościami rozwoju zawodowego w branży OZE dla różnych kierunków kształcenia.

W drugiej części konferencji w trakcie debat naukowcy, przedstawiciele branży OZE i samorządowych jednostek organizacyjnych wypowiedzieli się na temat szans i zagrożeń wynikających z przejścia na energię odnawialną oraz kierunków dalszych działań. 

Podczas konferencji odbyły się warsztaty zorganizowane przez Carbon Footprint Fundation, których uczestnicy uczyli się m.in. tego czym to jest ślad węglowy i jak go obliczać. Na stoisku Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich można było uzyskać informacje o aktualnych dofinansowaniach. 

IMG 5880

Konkurs na najlepszy plakat o OZE

W ramach konferencji zorganizowano konkurs na najlepszy plakat o tematyce Odnawialnych Źródeł Energii, w którym ocenianych było 18 prac wykonanych przez uczniów szkół ponadpodstawowych z Tarnowa i okolic. Uczestnicy konferencji mieli możliwość obejrzenia i zagłosowania na plakaty wyeksponowane w holu budynku. 

Nagroda publiczności powędrowała do uczennicy, VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Pierwsze miejsce zajął uczeń z Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim. Jury przyznało drugą nagrodę zespołowi z Liceum Ogólnokształcącego ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim. Nagrodę za trzecie miejsce otrzymała uczennica z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie. Sponsorem nagród była firma TOSHIBA.

Portal ŚwiatOZE.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. W ramach konkursu wyróżniliśmy plakat, który zawiśnie w siedzibie redakcji. Jego autorkami są: Oliwia Przypek, Emilia Kaczmarska i Natalia Ochał z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim. Wyróżniony plakat prezentujemy poniżej.

DSC00105

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.