Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Odpady zatruwają mieszkańców Bytomia

Odpady zatruwają mieszkańców Bytomia

W dzielnicy Bobrek, na terenie byłej huty obecnie swoją działalność prowadzą firmy zajmujące się przetwarzaniem odpadów. Mieszkańcy skarżą się, jakoby działalności firm towarzyszył duży odór, który powoduje znaczny dyskomfort. Pod ich wpływem prezydent Bytomia, Damian Bartyla wycofał zezwolenia na działalność, a samochody wjeżdżające na teren huty są kontrolowane przez policję.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Mieszkańcy dzielnicy Bobrek zaczęli się obawiać również o własne zdrowie. Prezydent miasta Damian Bartyla zwrócił się więc do przychodni lekarskich, by sprawdzić czy od marca nie odnotowały one zwiększonej liczby osób, których dolegliwości mogłyby być powiązane z działalnością przetwórni odpadów. Dotyczy to w szczególności mieszkańców ulic Pasteura, Niemcewicza, Piecucha, Konstytucji, Stalowej, placu Drzymały, Glinki, Krawczyka, Rataja, Krzywoustego czy Baczyńskiego.

Na razie nie są znane wyniki prowadzonych analiz. Prezydent miasta Bytom zapowiedział, że w przypadku powiązania zwiększonej ilości dolegliwości u Bytomian z działalnością przetwórni, zostaną podjęte kroki prawne wobec działających przedsiębiorstw.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.