Chińska firma JinkoSolar wspiera japońskie projekty energetyczne

Chińska firma JinkoSolar wspiera japońskie projekty energetyczne

Chińska firma JinkoSolar dostarczy moduły fotowoltaiczne do budowanej przez Fuji Electric, farmy fotowoltaicznej Tomakomai w Japonii.

Moduły dostarczone przez JinkoSolar będą miały łączną moc 38.4MW i zostaną zlokalizowane w południowej części wyspy Hokkaido. Elektrownia fotowoltaiczna Tomakomai będzie wyposażona również w system magazynowania energii, aby sprostać zmiennym obciążeniom.

JinkoSolar dostarczy moduły pomiędzy lipcem a listopadem tego roku. Podłączenie farmy do sieci planowane jest w 2018 roku. Inwestycja realizowana jest przez japońskich inwestorów instytucjonalnych oraz Aquila Capital i Green Power Development Corp.

Wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu JinkoSolar, Gener Miao powiedział: Cieszymy się na współpracę z Fuji Electric na przyszłych projektach.

JinkoSolar jest chińskim producentem ogniw fotowoltaicznych. Firma rozpoczęła działalność w 2006 roku oraz posiada ponad 15,000 pracowników i pięć zakładów produkcyjnych. W celu obejścia ceł eksportowych firma JinkoSolar w 2015 roku zbudowała fabrykę w Malezji.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.