Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Chińska firma JinkoSolar wspiera japońskie projekty energetyczne

Chińska firma JinkoSolar wspiera japońskie projekty energetyczne

Chińska firma JinkoSolar dostarczy moduły fotowoltaiczne do budowanej przez Fuji Electric, farmy fotowoltaicznej Tomakomai w Japonii.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Moduły dostarczone przez JinkoSolar będą miały łączną moc 38.4MW i zostaną zlokalizowane w południowej części wyspy Hokkaido. Elektrownia fotowoltaiczna Tomakomai będzie wyposażona również w system magazynowania energii, aby sprostać zmiennym obciążeniom.

JinkoSolar dostarczy moduły pomiędzy lipcem a listopadem tego roku. Podłączenie farmy do sieci planowane jest w 2018 roku. Inwestycja realizowana jest przez japońskich inwestorów instytucjonalnych oraz Aquila Capital i Green Power Development Corp.

Wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu JinkoSolar, Gener Miao powiedział: Cieszymy się na współpracę z Fuji Electric na przyszłych projektach.

JinkoSolar jest chińskim producentem ogniw fotowoltaicznych. Firma rozpoczęła działalność w 2006 roku oraz posiada ponad 15,000 pracowników i pięć zakładów produkcyjnych. W celu obejścia ceł eksportowych firma JinkoSolar w 2015 roku zbudowała fabrykę w Malezji.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.