Ogniwa słoneczne od Aleo Solar w Niemczech

Producent paneli fotowoltaicznych Aleo Solar, który jest członkiem koncernu Sino American Silicon Products (SAS), mającego swoją siedzibę na Tajwanie, planuje już w przyszłym roku uruchomić na terenie Niemiec produkcję własnych ogniw poli- i monokrystalicznych o mocy 200 MW.

Firma Aleo Solar, aby osiągnąć założony cel utworzyła w pełni zależną spółkę-córkę Sunrise GmbH. Koszty inwestycyjne, które szacowane są na około 15 mln Euro, pokrył koncern SAS. Inwestycja ta pozwala na stworzenie dodatkowych 100 miejsc pracy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dyrektor Generalny Aleo Solar, Günter Schulze, widzi ogromną szansę dl firmy na rynku niemieckim, sugeruje, że firma zyska na zwiększeniu elastyczności produkcji ogniw PV w Niemczech. Natomiast wytwarzanie samych ogniw a także gotowych modułów w Europie pozwoli ustrzec się przed cłami antydumpingowymi i zwiększaniu kosztów z uwagi na płynności na rynkach walutowych. Jego zdaniem, dzięki integracji kolejnego etapu produkcji w siedzibie w Niemczech inżynierowie produkcji, będą mieli możliwość w lepszy sposób integrować procesy produkcji ogniw i łączenia ich w gotowe moduły. Nowa fabryka ma ruszyć w 2016 roku i przetwarzać ogniwa wykonane z tak mono- jak i polikrystalicznego krzemu.