Ojciec Rydzyk porównuje ekologów do Armii Czerwonej

Jan Szyszko „odstrzelony przez dobrą zmianę” niczym męczennik, ekologia współczesną Armią Czerwoną, a Greta Thunberg jest „dzieckiem, które ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi” – takie śmiałe stwierdzenia wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja.

W piątek 10 stycznia, na antenie Radia Maryja odbyła się audycja, do której zaproszono Szczepana Wójcika, prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej i hodowcę zwierząt futerkowych. Gość skarżył się na działania ekologów oraz na plany jednego z parlamentarnych zespołów, który zamierza wprowadzić w Polsce całkowity zakaz hodowli zwierząt gospodarskich. Rozmowę z Wójcikiem przerwał telefon od o. Rydzyka, któremu oddano głos.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ojciec dyrektor nie szczędził mocnych słów kierowanych pod adresem współczesnych ekologów. Jego zdaniem, działalność „Ekoterrorystów” bardzo wyraźnie widać na przykładzie Puszczy Białowieskiej:

Ona jest w dużej mierze zniszczona. (…) Ekoterroryści niszczyli tych ludzi, którzy są bezradni; tamci leśnicy. Niszczyli prof. Jana Szyszkę, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyśpieszyli jego śmierć. On walczył o to niesamowicie. (…) Ministra Szyszkę odstrzelili w tym rządzie, ta dobra zmiana, (…) i zrobili (ministrem) doktora ekonomii, który teraz jest szefem od klimatu. Jakieś tu dziwne rzeczy są.

Kontynuacja marksizmu

W dalszej części wywodu Ojciec Rydzyk dowodził, że w kwestii polityki środowiskowej Polska jest zależna od Niemiec i Francji – Kiedyś nas zniewalał Związek Radziecki, a teraz inny związek jest – mówił.

Oberwało się także Lewicy. W mocnych słowach odniósł się do rozszerzania praw zwierząt, a dążenia te określił jako zachowania przeciwko naturze.

To się nazywa w Piśmie Świętym “sodomici”. Zachowania z ludźmi wbrew naturze… I tutaj też wbrew naturze. Wbrew naturze to jest samozagłada. Teraz jest wojna kulturowa, wojna ideologiczna. Mamy teraz 100 lat od cudu nad Wisłą; Polska zatrzymała Armię Czerwoną, która szła na Europę. Czy my zatrzymamy to wszystko? To jest kontynuacja marksizmu. (…) Przecież zwierzęta Pan Bóg dał człowiekowi, człowiek panuje nad zwierzętami

Krytyka dosięgła także Ministra Klimatu, Michała Kurtykę – Na światowy szczyt klimatyczny zaprosił Gretę Thunberg: dziecko, które powinno się uczyć – ocenił. – To jeszcze dziecko, ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały. – zaznaczał ojciec Rydzyk. 

Całą audycję można odsłuchać tutaj: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/rolnicy-sprzeciwiaja-sie-dzialalnosci-pseudoekologow/ 

fot. Piotr Drabik (Wikipedia)