W Oklahomie złamała się łopata wiatraka General Electrics

Amerykański developer NextEra Energy Resources rozpoczął wewnętrzne dochodzenie po awarii jednego z wiatraków General Electrics, jaki znajdował się na farmie Breckinridge. Farma znajduje się w Oklahomie i ma moc 98,1 MW.

Jak informuje Bryan Garner, przedstawiciel developera, operator farmy zauważył, że jedna turbina przestała normalnie pracować i około 10 wieczorem 31 maja, odłączyła się zupełnie od sieci. Okazało się, że przyczyną było złamanie się jednej z łopat wiatraka. Nikomu, na szczęście, nie stała się krzywda.

Awarie łopatek są bardzo rzadkie – komentował Garner – Sądzimy, że ta sytuacja to pojedynczy wypadek, jednakże będziemy teraz dokonywać inspekcji każdej z turbin na tej farmie wiatrowej, aby upewnić się, że działają one poprawnie.

Oznacza to konieczność wykonania inspekcji 51 turbin na farmie Breckinridge. Farma ta oparta jest o turbiny 1,7 MW XLE firmy General Electrics. Swoją pracę rozpoczęła w sierpniu 2015 roku. Developer farmy współpracuje już z GE w zakresie naprawy uszkodzonego wiatraka.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Fotowoltaiczna lampa na komary

Następny artykuł

„Dobra Energia” w Krakowie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,