Opel Ampera-E elektrykiem na każdą kieszeń

Opel Ampera-E to europejski odpowiednik Chevroleta Volt, sprzedawanego na rynku amerykańskim. Z racji tego, że Chevrolet opuścił europejski rynek, Volt w Europie będzie nosić miano Opla.

Jego specyfikacja prezentuje się całkiem interesująco. Sercem pojazdu jest silnik elektryczny o mocy 201 KM i 360Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według testów, zastosowana bateria 60kWh jest w stanie zapewnić pokonanie nawet 520 km. Nie należy jednak popadać w euforię, bo testy laboratoryjne to nie rzeczywistość. Realny zasięg, jaki będzie można uzyskać bez większych wyrzeczeń na trasie, to nieco ponad 300 km. Jeżeli jednak będziemy oszczędzać pedał gazu i podróżować ekonomicznie, zasięg może się jeszcze wydłużyć.

Maksymalna prędkość, która może być wygenerowana przez jednostkę napędzającą to maksymalnie 150 km/h. Warto dodać, że została ona programowo ograniczona w trosce o baterię. Czas przyśpieszenia do 100 km/h to 7,3 sekundy. Sprzedaż samochodu ruszyła już w Norwegii, której mieszkańcy szczególnie mocno pokochali ideę elektrycznych samochodów. Cena startowa to 299 900 koron norweskich, czyli niecałe 150 tysięcy złotych.

Ampera-E w swoim założeniu ma być konkurencją dla nadchodzącej Tesli 3, która w przedsprzedaży bije rekordy popularności. Samochód Opla będzie znacznie łatwiej dostępny i być może spowoduje, że jego sprzedaż również mile nas zaskoczy.

    1 komentarz

    1. ktoś zapomniał wspomnieć że to compliance car. że nawet w Norwegii większość ludzi którzy zamówili samochód w zeszłym roku dostanie go dopiero w przyszłym o czym zostali poinformowani mailowo, więc zanim sprzedaż rozpocznie się w pozostałych krajach to będzie 2019 rok więc realnie szybciej można będzie jeżdzić Teslą 3 nawet jeśli zamówi się dzisiaj. W USA jest podobnie, sprzedaż na poziomie 1000 sztuk na te kilka stanów w których sprzedaż jest prowadzona (tylko ze względu na ZEV)

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ministerstwo Środowiska: Organizacja COP24 w Polsce tematem rozmów wiceministra Sałka w Bonn

Następny artykuł

Macron poprowadzi OZE do sukcesu?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
%d bloggers like this: