Opłata paliwowa wpłynie na trendy zakupowe Polaków?

W ostatnim czasie na portalu ŚwiatOZE poruszany był temat motoryzacyjnych trendów zakupowych Polaków. Ze statystyk jasno wynika, że pomimo wzrostu sprzedażowego, ilość samochodów elektrycznych w Polsce jest znacznie mniejsza niż w innych krajach europejskich. Być może w następnym roku ta sytuacja nieco się zmieni, kiedy w życie wejdzie opłata paliwowa, nad którą intensywnie debatują rządzący.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zamierzają wprowadzić opłatę paliwową, która spowoduje wzrost ceny litra benzyny średnio o 25 groszy. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, wywoła wiele problemów w sektorze transportowym, a pośrednio wpłynie także na inne branże, m.in. spożywczą. Szacuje się, że w przypadku wprowadzenia nowego podatku skok cen żywności będzie nieunikniony. Opłata paliwowa stanie się również kłopotem dla milionów polskich kierowców. Jeżeli wejdzie ona w życie, osoby zainteresowane kupnem samochodu prawdopodobnie wybiorą bardziej ekologiczne pojazdy – samochody z napędem hybrydowym lub elektrycznym.

Obecnie koszt nowego samochodu klasy średniej renomowanej marki, z odpowiednim pakietem wyposażenia często przekracza 200 tysięcy złotych. W obliczu coraz większej oferty samochodów elektrycznych, nadchodzącej premiery budżetowej Tesli 3 oraz rosnących kosztów paliwa i eksploatacji samochodów spalinowych wzrost ilości bardziej ekologicznych pojazdów na polskich drogach wydaje się nieunikniony.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) kupią solarisy

Następny artykuł

Gleba – bogactwo, które niszczymy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,