Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) kupią solarisy

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zakończyły przetarg odnośnie zakupu autobusów elektrycznych, którymi będą podróżować mieszkańcy stolicy. W konkursie zwyciężyła polska firma Solaris. Przedstawiła ona najlepszą ofertę na zakup dziesięciu autobusów elektrycznych Urbino 12. Model, który zostanie dostarczony do Warszawy, to zdobywca tytułu najlepszego autobusu miejskiego 2017 roku.

To nie pierwsza taka transakcja pomiędzy tymi dwoma przedsiębiorstwami. W 2014 roku Solaris także dostarczył dziesięć elektrycznych autobusów dla MZA w Warszawie. Jak mówi Solange Olszewska, prezes Solaris Bus & Coach, współpraca jej firmy z MZA jest bardzo owocna i korzystna dla obu stron. MZA inwestując w elektryczne autobusy, nie tylko zwiększa swoją innowacyjność, ale także dba o środowisko.

Firma Solaris, z siedzibą w Bolechowie pod Poznaniem, jest uznaną marką na całym świecie. Autobusy wyprodukowane przez polskie przedsiębiorstwo jeżdżą po drogach największych miast Europy. W sposób należyty spełniają swoje zadania, oferując wysoką bezawaryjnośc. Nie dziwi więc wciąż rosnące zaufanie do tej marki, również na rodzimym rynku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Do czego w kolektorze słonecznym służy absorber?

Następny artykuł

Opłata paliwowa wpłynie na trendy zakupowe Polaków?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,