Oprogramowanie MRO usprawni konserwację instalacji OZE

Firma CloudVisit zaprezentowała oprogramowanie do zdalnego zarządzania, napraw i konserwacji hybrydowych systemów energetyki odnawialnej. Dzięki niemu można efektywniej korzystać z farm oraz szybciej i skuteczniej usuwać awarie.

Oprogramowanie MRO CloudVisit  umożliwia ekspertom branżowym dostęp do zdalnych  narzędzi inspekcyjnych. Korzystając z nich, eksperci mogą zdalnie akceptować inspekcje instalacji systemów hybrydowych i procesów MRO, umożliwiając szybszy rozwój hybrydowego przemysłu energetycznego. – Specyficzne dla branży oprogramowanie MRO firmy CloudVisit może być wykorzystywane do kontrolowania zarówno energii wiatrowej, jak i słonecznej, indywidualnie lub jako połączonego systemu hybrydowego – wyjaśnił CEO CloudVisit, Daniel Gilbert. Systemy hybrydowe generują stabilniejszą moc wyjściową niż wiatr lub energia słoneczna, gdy są używane osobno. Nadal jednak dochodzi do awarii, które mogą zaburzać stabilność dostaw energii z takich systemów. CloudVisit może wyeliminować lub znacznie ograniczyć występowanie tych problemów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Hybrydowe farmy zlokalizowane są często w odległych miejscach i bywają narażone na trudne warunki środowiskowe. Oznacza to, że po zainstalowaniu farmy wymagają bieżących konserwacji, napraw i operacji, a inspektorzy muszą, aby je zlecić, wyjeżdżać do tych miejsc. Delegacje do odległych lokalizacji mogą spowodować niepotrzebne opóźnienia zarówno w procesie instalacji, jak i MRO. Jest to również dodatkowy koszt. Oprogramowanie MRO firmy CloudVisit umożliwia inspektorom zdalne przeglądanie i zatwierdzanie inspekcji w biurze, dzięki czemu nie muszą już oni spędzać czasu podróżując do odległych miejsc. Zdalne inspekcje umożliwiają też pracownikom technicznym na miejscu efektywne zarządzanie czasem. Mogą oni o dowolnej porze po prostu poprosić o konferencję z inspektorami. Dzięki zwiększonej dostępności problemy z konserwacją można szybko zidentyfikować i rozwiązać.

Oprogramowanie MRO łączy konferencje wideo z wieloma uczestnikami z systemem zarządzania przepływem pracy. Nagrania wideo i audio, a także obrazy i czaty są bezpiecznie przechowywane w chmurze i służą jako dowód ukończonego projektu. Żadna kontrola nie może być zatwierdzona bez dokumentacji i podpisu. Dokumenty te potwierdzają, że ​​hybrydowa farma wiatrowa jest bezpieczna w użyciu. – Oprogramowanie MRO firmy CloudVisit może przyczynić się do transformacyjnego wzrostu wykorzystania energii odnawialnej – powiedział CEO firmy.

Od 2010 r. koszt energii słonecznej spadł o 78% w przypadku projektów na skalę przemysłową, a koszt energii wiatrowej spadł prawie o jedną czwartą. Ponieważ energia odnawialna staje się bardziej opłacalna, zwiększyło się zapotrzebowanie na nią, co doprowadziło do rozkwitu energetyki hybrydowej wiatru i słońca, która łączy te autonomiczne systemy. Według badania przeprowadzonego przez Global Market Insights Inc., do 2024 r. hybrydowy rynek energii przekroczy 60 mld dol.

źródło: solarpowerworldonline.com