Ostrowski Rower Miejski ma już 10 stacji!

Zalety rowerów miejskich doceniło już wiele miast, bo są one rewelacyjnym sposobem na uzupełnienie systemu transportu miejskiego. Na ten alternatywny środek transportu postawił także Ostrów Wielkopolski, gdzie właśnie powstała 10 stacja z rowerami.

Przed wejściem do Galerii Ostrovia 16 października bieżącego roku została uruchomiona 10 stacja rowerowa. Dzięki nowemu punktowi wypożyczalni jednośladów, mieszkańcy zyskali dodatkowych 5 rowerów. To nie koniec rozbudowy Ostrowskiego Roweru Miejskiego, ponieważ wkrótce będzie można także wypożyczyć 5 rowerów familijnych, którymi będą mogły podróżować rodziny z czwórką dzieci.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pierwsze 2 stacje wypożyczalni rowerów w Ostrowie Wielkopolskim powstały w 2017 roku. Początkowo mieszkańcy mieli do dyspozycji jedynie 20 rowerów. Systemu roweru miejskiego znakomicie się przyjął, dlatego miasto postawiło na jego rozwój. W tym roku intensywnie zaczęto rozbudowywać stacje, dzięki czemu obecnie jest ich 10 z dostępnymi 81 rowerami. W systemie zarejestrowanych jest już 1400 użytkowników i liczba ta ciągle rośnie, dlatego miasto z pewnością nie poprzestanie na poszerzaniu oferty jednośladów.

Aby skorzystać z roweru miejskiego trzeba zarejestrować się w serwisie Nextbike (można to zrobić poprzez stronę OstrowskiRowerMiejski.pl) i wpłacić na konto systemowe co najmniej 10 zł. Chcąc wypożyczyć rower, należy skorzystać z aplikacji Nextbike lub z terminala umiejscowionego przy każdej z dziesięciu stacji rowerowych. Opłata za wypożyczeniu roweru do 4 godzin wynosi 0 zł, każda następnie rozpoczęta godzina to 10 zł. Wypożyczony rower można zwrócić na dowolnej stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego.