Otwarcie nowego zbiornika retencyjnego

Premier Beata Szydło była obecna na uroczystym otwarciu zbiornika retencyjnego w Świnnej Porębie. Towarzyszyli jej Jan Szyszko oraz Andrzej Adamczyk, pełniący rolę ministra infrastruktury i budownictwa. Warto zwrócić uwagę na to, że według lokalnych samorządowców zbiornik retencyjny wcale nie został ukończony, a przybycie przedstawicieli rządu to jedynie działanie propagandowe, które ma na celu przypisanie władzy zasług związanych w tą inwestycją.

O przyjeździe rządowej delegacji miejscowi samorządowcy dowiedzieli się dopiero w dzień jej przybycia. Zarzucają oni Prawu i Sprawiedliwości hipokryzję, gdyż ich zdaniem partia rządząca nikle przyczyniła się do tej inwestycji. Najwięcej bowiem środków na rzecz powstania zbiornika retencyjnego otrzymano w latach 2010–2015.

Co więcej, według samorządowców budowa nie została jeszcze ukończona, a Prawo i Sprawiedliwość pośpieszyło się ze świętowaniem. Ministerstwo Środowiska twierdzi jednak, że te zarzuty są bezpodstawne, albowiem zbiornik retencyjny w Świnnej Porębie został odebrany i dopuszczony do użytkowania. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie przyznaje aczkolwiek, że pozostało jeszcze nieco prac do wykonania, co jest sprzeczne ze stanowiskiem partii rządzącej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Pół miliarda złotych na efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach

Następny artykuł

Energia z odnawialnych źródeł pokonała energie jądrową w USA

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,