Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pakistan zwiększy udział OZE z pomocą chińskich inwestorów

Pakistan zwiększy udział OZE z pomocą chińskich inwestorów

Zwiększenie udziału OZE w miksie energetycznym do 20% do 2025 r. i do 30% do 2030 r. zapowiedział podczas spotkania z ambasadorem Chin pakistański minister energii Omar Ayub Khan.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Minister zapewnił, że podległy mu departament pracuje nad polityką wzmocnienia energetyki odnawialnej, aby Pakistan mógł w jak największym stopniu wykorzystać olbrzymi potencjał w zakresie wykorzystania energii słonecznej, wiatrowej i wodnej. – Rozważamy zwiększenie udziału energii odnawialnej w ogólnym miksie energetycznym z obecnych 4% do 20% do 2025 r. i do 30% do 2030 r. Dzięki temu uda nam się też przyciągnąć dużych inwestorów – zapowiedział Omar Ayub Khan podczas spotkania z ambasadorem Chin Yao Jingiem wskazując jednocześnie na ogromne znaczenie projektów energetycznych Korytarza Gospodarczego Chin i Pakistanu (CPEC).

Omar Ayub Khan podkreślił również, że resort wzmocni wsparcie dla chińskich i innych inwestorów w sektorze energetycznym. Mówiąc o ogromnym potencjale inwestycyjnym na rynku paneli słonecznych, inteligentnych liczników i innych urządzeń do przesyłu i dystrybucji, w tym izolatorów przeciwmgielnych, minister zasugerował, że chińscy inwestorzy będą mogli w pełni wykorzystać swoje możliwości.

Yao Jing zapewnił o zaangażowaniu Chin w dalsze wzmacnianie współpracy gospodarczej i przypomniał, że sektor energetyczny jest jednym z kluczowych obszarów działań CPEC. – Chińscy inwestorzy ściśle przestrzegają polityki pakistańskiej energetyki i chętnie inwestują w energię odnawialną – powiedział.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.