Panele fotowoltaiczne w ofercie sklepów IKEA

IKEA znana na całym świecie firma produkująca meble wprowadza jeszcze w tym roku kolejną nowinkę w swojej ofercie produktowej. Zanim jednak o panelach fotowoltaicznych, które niebawem będzie można nabyć za pośrednictwem IKEA, przypomnieć należy, że ta szwedzka firma meblarska znana jest od dawna ze swojego zamiłowania do odnawialnych źródeł energii.

Po uruchomieniu farm wiatrowych zlokalizowanych w województwie podkarpackim oraz inwestycjach w obszarze wytwarzania energii z biomasy, IKEA osiągnęła w naszym kraju pełną niezależność energetyczną. Nie należy zapominać też o 700 000 paneli słonecznych zainstalowanych na budynkach należących do koncernu w różnych krajach świata.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Idąc tym tropem i uwzględniając pozytywny stosunek Polaków do OZE postanowiono podjąć kolejne inicjatywy w obszarze zrównoważonego rozwoju. Jeszcze w tym roku klienci IKEA będą mieli możliwość zakupu paneli słonecznych do domowego użytku wraz z ich montażem.

W IKEA wierzymy, że każdy z nas ma bardzo duży wpływ na swoje otoczenie. Produkując zieloną energię, możemy zadbać o nasze lepsze jutro. Żaden biznes ani żadne społeczeństwo nie osiągnie długofalowego sukcesu, jeżeli zrównoważony rozwój będzie dostępny tylko dla nielicznych. Dlatego od przyszłego roku w ofercie każdego sklepu IKEA w Polsce znajdą się panele fotowoltaiczne wraz z usługą montażu. Dlatego będziemy pracować nad tym, by były one w takiej cenie, aby jak najwięcej ludzi mogło sobie na nie pozwolić. Cieszymy się, że już wkrótce ułatwimy Polakom wytwarzanie własnej, czystej energii w ich domach i pomożemy im znacząco obniżyć rachunki za prąd – powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, Prezes IKEA w Polsce.

Polska sieć szwedzkiego koncernu dołączy w ten sposób do innych europejskich filii, które w swojej ofercie produktowej oferują panele fotowoltaiczne. Poza panelami fotowoltaicznymi IKEA sprzedaje również inne produkty, które przyczyniają się do oszczędzania energii, lepszego gospodarowania odpadami, a także ograniczania zużycia wody.

Pokazaliśmy, że możemy osiągnąć ambitne cele i przyczynić się do rozwoju ekologicznych postaw oraz przyjaznych dla środowiska zachowań. Chcemy brać czynny udział w dyskusji publicznej o zrównoważonym rozwoju w biznesie i codziennym życiu każdego człowieka. Inwestycje w czystą energię to zdecydowany krok w walce ze zmianami klimatycznymi oraz szkodliwą emisją CO2 – dodała Anna Pawlak-Kuliga.