Panele fotowoltaiczne na szkole w Brennej

Fortum inwestuje w przełomowe technologie PV firmy Exeger

Inwestycje w modernizację budynków użyteczności publicznej są bardzo istotne, ponieważ codziennie służą wielu osobom. Dlatego w interesie każdego z nas jest, by były one nowoczesne oraz wyposażone w efektywne rozwiązania. Z podobnego założenia zdaje się wychodzić wójt gminy Brenna, który planuje remont Szkoły Podstawowej pod kątem termomodernizacji.

W ramach inwestycji nastąpi wzmocnienie istniejącej więźby dachowej pod panele fotowoltaiczne, wymiana pokrycia dachowego, wykonanie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła, modernizacja instalacji c.o., docieplenie ścian, stropodachu, wykonanie przebudowy schodów wejściowych głównych oraz bocznych, remont pokrycia dachowego budynku szkoły wraz z wymianą rynien”, mówi dla portalu ox.pl Jerzy Pilch, wójt gminy Brenna.

Koszt całego projektu, który zostanie sfinalizowany do wakacji, to niemal dwa miliony złotych. Nieco ponad połowę z tej kwoty udało pozyskać się z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wójt gminy chciałby, aby w unowocześnionej szkole powstało również specjalne laboratorium, gdzie dzieci mogłyby poszerzać swoją wiedzę w tematyce odnawialnych źródeł energii, które dostarczą prąd m.in. ich szkole. „W niej dzieci miałyby się uczyć jak pozyskiwać energię z promieni słonecznych i innych odnawialnych źródeł energii”, wyjaśnia. Na razie jest to jednak plan na przyszłość, który wymaga zdobycia środków finansowych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Banki wspierają NTR w dalszych inwestycjach wiatrowych

Następny artykuł

Czy wodorowe auta są przyszłością motoryzacji?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,