Banki wspierają NTR w dalszych inwestycjach wiatrowych

NTR zamknęło właśnie trzy instrumenty dłużne na łączną kwotę 66,5 miliona euro w AIB, Nord/LB oraz MUFG. Dwa z nich będą teraz wykorzystywane do finansowania budowy kolejnych farm wiatrowych, natomiast trzeci do refinansowania projektów, które już zostały uruchomione.

NTR planuje, wykorzystując pozyskane środki, rozpocząć dwa projekty. Pieniądze z kredytu od Firts Trust Bank AIB Group posłużą do budowy farmy wiatrowej w hrabstwie Tyrone w Północnej Irlandii. Instalacja ta wykorzystywać będzie turbiny firmy Nordex i osiągnąć ma moc całkowitą na poziomie 25 MW. Na ten cel spółka uzyskała 33,6 miliona funtów.

Drugim finansowanym w podobny sposób projektem będzie farma Rathnacally w hrabstwie Cork. Wykorzysta ona turbiny Senviona. Moc instalacji nie została jeszcze podana. Środki pozyskane zostaną z pieniędzy od Nord/LB (9,6 miliona funtów).

Oba opisane projekty uruchomione mają zostać jeszcze w tym roku.

Ze środków MUFG refinansowany będzie projekt Ardoch and Over Enoch o mocy 11,5 MW, który powstał we Wschodnim Renfrewshire w Szkocji. Kwota refinansowania to 16,6 miliona funtów. Inwestycja ta wykorzystuje turbiny Siemensa i działa od 2014 roku.

„Dzięki zróżnicowanej grupie współpracujących z nami banków możemy poszerzać portfolio swoich projektów wiatrowych”, podsumowuje Marei Joyce, główny księgowy NTR.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Naukowcy stworzyli wydajne ogniwa paliwowe zasilane węglem

Następny artykuł

Panele fotowoltaiczne na szkole w Brennej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,