PGE ponownie na RESPECT Index na Giełdzie Papierów Wartościowych

PGE

Polska Grupa Energetyczna w tym roku ponownie dostała się do grupy RESPECT Index, wraz z 27 innymi spółkami notowanymi na GPW w Warszawie. Jest to jedenasta edycja tego rankingu, a PGE jest na nim obecna nieprzerwanie od roku 2011.

Skład RESPECT Index zaprezentowany został 14 grudnia br. Donosiliśmy już o innych firmach związanych z ekologią i zieloną energią, którym udało się dostać do tego elitarnego grona, np. BOŚ ({link}).

Zakwalifikowanie PGE do tej grupy wynika z wysokiej jakości zarządzania spółką w zakresie odpowiedzialności społecznej, ekologii i polityki korporacyjnej. Czynniki te oceniane były na drodze audytu przeprowadzonego w kluczowych spółkach grupy PGE.

PGE stara się odpowiedzialnie podchodzić do zagadnień bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego. Minimalizuje wpływ swoich działań na środowisko oraz dba o relacje z klientami i akcjonariuszami.

Firmy z grupy PGE są dobrymi sąsiadami dla lokalnych społeczności i starają się na wielu poziomach podejmować działania na rzecz poprawy swojego otoczenia, na przykład poprzez wolontariat. PGE współpracuje z lokalnymi władzami, środowiskami naukowymi i biznesem, aby szukać nowatorskich rozwiązań w energetyce.

Nazwa indeksu RESPECT to nie tylko szacunek, ale także skrót pierwszych liter ideałów, które przyświecać mają firmom na tej liście:

  • Responsibility (odpowiedzialność za swoje poczynania i wpływ działania firmy),
  • Ecology (dbałość o ekologię),
  • Sustainability (zrównoważony rozwój),
  • Participation (współuczestnictwo w rozwoju środowisk lokalnych),
  • Environment (dbałość o środowisko),
  • Community (społeczności lokalne),
  • Transparency (przejrzystość działań i praktyk biznesowych).

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowoczesny budynek mieszkalny powstanie w Norwegii na miejscu dawnych koszar

Następny artykuł

HandEnergy – innowacyjna ręczna ładowarka do smartfona

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,