Pierwsza stacja szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych obsługiwana przez roboty

Electrify Ameryka ogłosiła, że uruchamia pierwszą autonomiczną stację szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych obsługiwaną przez roboty.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Electrify America zajmuje się infrastrukturą do ładowania pojazdów elektrycznych. Została założona przez koncern Volkswagen i w ramach porozumienia nawiązała współpracę z firmą Stable Auto, która zajmuje się ładowaniem pojazdów elektrycznych. Firma ma w planach zbudowanie w San Francisco pilotażowej stacji ładowania dla flot pojazdów elektrycznych.

– Uważamy, że niezawodna infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy jest niezbędna do szybkiego wprowadzeniu pojazdów elektrycznych w USA – powiedział Wayne Killen, dyrektor ds. planowania infrastruktury i rozwoju biznesu w Electrify America.

Electrify America dostarczy dwie szybkie ładowarki o mocy 150 kW. Firma planuje wykorzystanie rozwiązania robota Stable Auto, które składa się z ramienia robota podłączonego do złącza ładowania stacji ładującej. Stacja ma zostać uruchomiona na początku 2020 roku.