Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsze na świecie punkty ładowania statków na morzu! Już tego lata przy brytyjskich farmach wiatrowych

Punkty ładowania statków na morzu

Pierwsze na świecie punkty ładowania statków na morzu! Już tego lata przy brytyjskich farmach wiatrowych

Pierwsze na świecie punkty ładowania statków na morzu zostaną zainstalowane przy farmach wiatrowych u wybrzeży Wielkiej Brytanii pod koniec lata 2022 roku. Czy mamy do czynienia z rewolucją w energetyce wiatrowej i morskim transporcie?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Punkty ładowania statków na morzu

Pierwsze na świecie mPunkty ładowania statków na morzu powstaną przy farmach Lynn i Inner Dowsing u wybrzeży Wielkiej Brytanii. To dwie sąsiadujące przybrzeżne farmy wiatrowe położone u wybrzeży Lincolnshire, składające się z 54 turbin o łącznej mocy 194 MW.

Punkty ładowania umożliwią całkowicie elektrycznym statkom pasażerskim i innym jednostkom ładowanie w 100% ekologicznym źródłem energii wytwarzanym bezpośrednio przez morskie turbiny wiatrowe.

Ta nowa innowacja technologiczna ma na celu przełamanie istniejących barier zasięgu, a tym samym zwiększenie zainteresowania właścicieli i operatorów statków przejściem na w pełni elektryczne i ekologiczne systemy napędowe.

Rewolucja w morskim transporcie i energetyce?

Punkty ładowania elektrycznego umieszczonego na turbinie wiatrowej wykorzystają istniejącą już infrastrukturę: platformy, turbiny i kable elektryczne. Akumulatory statku będą ładowane bezpośrednio na pokładzie jednostek.

Projekt ogłoszony w połowie maja 2022 roku prowadzony jest przez firmy MJR Power and Automation, ORE Catapult, Xceco, Artemis Technologies i Tidal Transit.

Jako dumny kraj wyspiarski zbudowany na naszych możliwościach działania na morzu, słuszne jest, abyśmy dawali przykład, jeśli chodzi o dekarbonizację sektora i tworzenie ekologicznej infrastruktury.

Ogłoszone dziś projekty prezentują to, co najlepsze w brytyjskich innowacjach, rewolucjonizując istniejącą technologię i infrastrukturę, aby zmniejszyć emisje, stworzyć miejsca pracy i przybliżyć nas o kolejny krok do naszych celów w zakresie dekarbonizacji – powiedział Grant Shapps, minister ds. transportu Zjednoczonego Królestwa.

Rewolucja w morskim transporcie oparta jest także na paliwach przyszłości, takich jak… amoniak:

źródło: mjrpower.com, zdj. główne – MJR Power & Automation

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.