Spółka SES Hydrogen wraz z Polskimi Domami Drewnianymi podjęła działania na rzecz zbudowania pierwszego osiedla w Polsce ogrzewanego przez zielony wodór! Osiedle z około 1,8 tysiącem mieszkań ma powstać w Środzie Śląskiej.
Dolnośląska dolina wodorowa
Jednym z największych założeń Dolnośląskiej Doliny wodorowej jest budowa pierwszego w Polsce osiedla pozyskującego energię z wodoru w życiu codziennym. To wielki krok w stronę dekarbonizacji naszego kraju.
Firma SES Hydrogen podpisała list intencyjny z Polskimi Domami Drewnianymi, zobowiązując się do zrealizowania przedsięwzięcia.
– Prace związane z wykorzystaniem wodoru w energetyce prowadzimy już od kilkunastu lat, doskonale rozumiejąc priorytet, jakim jest dekarbonizacja gospodarki i gospodarstw domowych. Współpraca z PDD pozwoli nam rozwijać działania na rzecz ekologicznego budownictwa, a przede wszystkim ochrony klimatu – informuje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Sescom oraz SES Hydrogen.
Zapotrzebowanie na ekobudownictwo
Europejska strategia osiągnięcia neutralności klimatycznej postawiła sobie ambitne cele, bo zakłada, że do 2050 roku udział wodoru w koszyku energetycznym Europy wzrośnie z obecnego poziomu poniżej 2% do 13–14%.
– Prace związane z wykorzystaniem wodoru w energetyce prowadzimy już od kilkunastu lat, doskonale rozumiejąc priorytet, jakim jest dekarbonizacja gospodarki i gospodarstw domowych. Współpraca z PDD pozwoli nam rozwijać działania na rzecz ekologicznego budownictwa, a przede wszystkim ochrony klimatu – informuje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Sescom oraz SES Hydrogen
– Współpraca z SES Hydrogen to kolejny krok w tworzeniu inwestycji deweloperskich neutralnych dla środowiska. Ogrzewanie nieruchomości wodorem jest przyszłością i rozwiązaniem, dzięki któremu jesteśmy jedną z innowacyjnych firm na rynku europejskim – twierdzi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
Inne ekologiczne inicjatywy
To nie pierwsze działania Grupy Sescom wspierające osiągnięcie neutralności klimatycznej.
W czerwcu spółka wraz z LOTOS Asfalt podpisali list intencyjny, którego przedmiotem jest współpraca przy projekcie budowy wielkoskalowej instalacji do produkcji zielonego wodoru,
a także stworzenie oprogramowania do zarządzania instalacją do produkcji wodoru, umożliwiającego również współpracę z systemem informatycznym stosowanym w sieciach energetycznych w kraju.
źródło: informacja prasowa
Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.