1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsze Polskie osiedle wodorowe powstanie w Środzie Śląskiej!

Pierwsze Polskie osiedle wodorowe powstanie w Środzie Śląskiej!

Spółka SES Hydrogen wraz z Polskimi Domami Drewnianymi podjęła działania na rzecz zbudowania pierwszego osiedla w Polsce ogrzewanego przez zielony wodór! Osiedle z około 1,8 tysiącem mieszkań ma powstać w Środzie Śląskiej.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Dolnośląska dolina wodorowa

Jednym z największych założeń Dolnośląskiej Doliny wodorowej jest budowa pierwszego w Polsce osiedla pozyskującego energię z wodoru w życiu codziennym. To wielki krok w stronę dekarbonizacji naszego kraju.

Firma SES Hydrogen podpisała list intencyjny z Polskimi Domami Drewnianymi, zobowiązując się do zrealizowania przedsięwzięcia.

– Prace związane z wykorzystaniem wodoru w energetyce prowadzimy już od kilkunastu lat, doskonale rozumiejąc priorytet, jakim jest dekarbonizacja gospodarki i gospodarstw domowych. Współpraca z PDD pozwoli nam rozwijać działania na rzecz ekologicznego budownictwa, a przede wszystkim ochrony klimatu – informuje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Sescom oraz SES Hydrogen.

Zapotrzebowanie na ekobudownictwo

Europejska strategia osiągnięcia neutralności klimatycznej postawiła sobie ambitne cele, bo zakłada, że do 2050 roku udział wodoru w koszyku energetycznym Europy wzrośnie z obecnego poziomu poniżej 2% do 13–14%.

– Prace związane z wykorzystaniem wodoru w energetyce prowadzimy już od kilkunastu lat, doskonale rozumiejąc priorytet, jakim jest dekarbonizacja gospodarki i gospodarstw domowych. Współpraca z PDD pozwoli nam rozwijać działania na rzecz ekologicznego budownictwa, a przede wszystkim ochrony klimatuinformuje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Sescom oraz SES Hydrogen

Współpraca z SES Hydrogen to kolejny krok w tworzeniu inwestycji deweloperskich neutralnych dla środowiska. Ogrzewanie nieruchomości wodorem jest przyszłością i rozwiązaniem, dzięki któremu jesteśmy jedną z innowacyjnych firm na rynku europejskim twierdzi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Inne ekologiczne inicjatywy

To nie pierwsze działania Grupy Sescom wspierające osiągnięcie neutralności klimatycznej.

 
W czerwcu spółka wraz z LOTOS Asfalt podpisali list intencyjny, którego przedmiotem jest współpraca przy projekcie budowy wielkoskalowej instalacji do produkcji zielonego wodoru,
a także stworzenie oprogramowania do zarządzania instalacją do produkcji wodoru, umożliwiającego również współpracę z systemem informatycznym stosowanym w sieciach energetycznych w kraju.

źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.