Pierwsze wyścigi motocyklów elektrycznych MotoE już w 2019 roku

Promotor Motocyklowych Mistrzostw Świata, Dorna Sports poinformował, że w 2019 roku odbędzie się pierwszy Puchar Świata MotoE, który jest zapowiedzią cyklu mistrzostw świata dla jednośladowych elektryków.

W mistrzostwach wystartuje 11 drużyn. Siedem prywatnych zespołów, niezależnych od Moto GP, czyli: Tech 3, LCR, Marc VDS, Pramac, Gresini, Angel Nieto, Avintia wystawią do zawodów po dwa motocykle, pozostałe cztery drużyny z klasy Moto2 oraz Moto3 będą mogły wystawić po jednym.

Głównym sponsorem mistrzostw będzie spółka Enel, która będzie posiadała status sponsora tytularnego. Firma zapewni infrastrukturę ładującą dla motocykli, co umożliwi naładowanie pojazdu w około 30 minut. Mistrzostwa oficjalnie zostaną nazwane FIM Enel MotoE WorldCup.

Ponadto Enel będzie odpowiadał za dział usług energetycznych Enel X. Grupa udostępni rozwiązania smart grid, inteligentne i szybkie pobieranie opłat, zaopatrzenie w energię odnawialną (na stronie Dorna Sports wspomina się o energii słonecznej) oraz jej magazynowanie, obiekty i personel w miejscu mistrzostw.

Zawodnicy będą konkurować na wyścigowej wersji Energica Ego. Pojazd jest wyposażony w silnik o mocy 107 kW (145 KM), a 100 km/h osiąga w zaledwie 3 sekundy. Akumulator zapewnia zasięg do 200 km.

Kalendarz wyścigów nie został jeszcze oficjalnie zatwierdzony. Oczekuje się, że w pierwszym sezonie w 2019 roku będzie to 5 rund po 8 okrążeń każda. Zawody prawdopodobnie odbędą się w Hiszpanii.

Źródło: MotoGP, Green Evolution

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!